PDA

Zobacz pełną wersję : Framework z elastyczną możliwością podziału pozycji



marcin17
28-12-2021, 16:37
Drodzy forumowicze,

z przykrością wyczytałem że 2 frameworki pozwalające na pełną elastyczność w definiowaniu pozycji modułów (JSN oraz Astroid) już nie będą dalej rozwijane. Wygląda na to że wielu dużych graczy wycofuje się z rynku Joomli a szkoda bo nawet nie chce mi się myśleć o tym że musiałbym zacząć bawić się Wordpresem :(

Ale do rzeczy, oba frameworki pozwalały na dzielenie wiersza na kolumny a kolumny z kolei na dalsze pozycje w pionie. Jak na przykładzie:
9996
9997

Jedyny stabilny framework który znam, który ma szanse że będzie dalej rozwijany to Helix Ultimate, ale ten nie pozwala na taką elastyczność. Wiersz można tylko podzielić na pozycje w jednym ciągu i nic więcej.

9998

Mi zależy aby menu boczne ciągnęło się przez wiele pozycji w głównym obszarze contentu, jak również aby mieć pozycje na moduły przed i po contencie.

Czy ktoś wie czy inne template'y pozwalają na taką elastyczność?

Helix Ultimate wygląda na no że jest najszybszym framworkiem ( w PageSpeed Insights dostaje 98/100 punktow) jednak nie pozwala na takie dzielenie pozycji.

Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie?

wezykowski
29-12-2021, 09:07
Astroid póki co w Joomla 4 działa poprawnie

marcin17
29-12-2021, 11:55
dzieki za odpwowiedź. Astroid jest dużo wolniejszy od Helixa i wprawdzie od kilku miesięcy stał się OpenSource, bo jego twórcy się wycofali to widzę że TeamPlaza zadeklarował się że będzie go jeszcze pielegnować
https://www.templaza.com/blog/important-notice-templaza-continues-to-update-and-support-astroid-framework.html

Właście częściowo znalazłem rozwiązanie. We Frameworku Helix są ukrytę pozycje "Content-top" oraz "Content-bottom" które nie są widoczne w designerze layoutu ale poprawnie działają i można umieszczać tam moduły, które pojawiają się przed i po contencie.

To załatwia sprawę :)

pablop76
05-01-2022, 10:29
Czy Gantry 5 nie daje takich możliwości? Trzeba co prawda stworzyć samemu nowy układ (https://docs.gantry.org/gantry5/advanced/creating-layout-presets) ale nie jest to bardzo skomplikowane.