PDA

Zobacz pełną wersję : ZMG 2.5.1 RC4, ładowanie / wgrywanie mediów



mslonik
09-04-2007, 15:47
Witam,

Mam kilka pytań dotyczących komponentu 'Zoom Media Gallery' (w skrócie: ZMG). Przejrzałem forum (tak, poczytałem) i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.

Parę informacji o mojej konfiguracji środowiska Joomla! :

wersja Joomla!: 1.0.12 Stable [ Sunfire ] 25 December 2006 01:00 UTC
wersja ZMG: 2.5.1 RC4
przeglądarka: Firefox/2.0.0.3 (Ubuntu-edgy)
mój system operacyjny: Linux

Pytania:

1. W panelu administracyjnym, w menu, jest następująca pozycja:
Menu -> Witryna -> Biblioteka mediów
Wykorzystując ten mechanizm załadowałem sobie około 10 obrazków do wydzielonego katalogu:
/rowery/2007_02_18_Matawski_las

1.1. Czy jest możliwe załadowanie obrazków, które są widoczne w 'Bibliotece mediów' do ZMG?
1.2. W jaki sposób załadować obrazki, które są widoczne w 'Bibliotece mediów' do ZMG?
1.3. Czym różnią się media zarządzne przez 'Bibliotekę mediów' od tych, które są ładowane do ZMG?

Oczywiście jeżeli odpowiedź na pytanie 1.1 brzmi 'nie', to traci sens pytanie 1.2.

2. Panel administratora:
Menu -> Komponenty -> zOOm Media Gallery,
wybieram przycisk 'Manager mediów', wybieram galerię,
wybieram przycisk 'Wgraj plik(i).
Teraz do wyboru mam 4 zakładki:
a) pojedynczy
b) pliki zbiorów
c) Drag & Drop
d) Skanuj katalog

Wybieram ostatnią możliwość ('Skanuj katalog'). Przy polu 'Położenie' znajduje się następujący opis: 'Lokalizacje może być adresem URL lub katalogiem na serwerze. Podpowiedź: Wprowadź media poprzez FTP do katalogu na serwerze, następnie wprowadź ścieżkę dostępu do nich tytaj!'

Pytania:
2.1. W jakiej postaci powinienem podać nazwę ścieżki do pliku, by dało się go wprowadzić do ZMG?

Myślę o plikach, które już znajdują się na serwerze ftp, na którym są wszystkie pliki tworzące stronę www, w tym wymieniony w pytaniach 1. katalog:
/rowery/2007_02_18_Matawski_las

Próbowałem na różne sposoby i nijak mi się ta sztuka nie udaje. Konkretnie, próbowałem następujących operacji:
a) /rowery/2007_02_18_Matawski_las/nazwa_pliku.jpg
b) ftp://ftp.mslonik.m.win.pl/public_html/images/rowery/2007_02_18_Matawski_las
c) /public_html/images/rowery/2007_02_18_Matawski_las

2.2. Czyżby powyższy opis wprowadził mnie w błąd i wprowadzenie do ZMG plików z katalogu na serwerze ftp, na którym umieszczona jest strona www było niemożliwe?

3. Panel administratora:
Menu -> Komponenty -> zOOm Media Gallery,
wybieram przycisk: Ustawienia
wybieram zakładkę: Safe Mode,
pierwsze pole decyzyjne od góry: 'Użyj trybu FTP? (tak / nie)

3.1. Do czego służy tryb FTP? Domyślam się, że do 'ładowania plików'. A precyzyjniej? Do czego ten mechanizm jest wykorzystywany w komponencie ZMG? Jakie są konsekwencje nie używania trybu FTP?

3.2. Plików skąd dokąd? Do folderu z katalogami strony www? Może do katalogu /images? W jeszcze inne miejsce?

Podałem współrzędne serwera ftp poprzez który zarządzam stroną www. Nadal nie mogłem załadować plików...

3.3. Pole 'Katalog na host'. Pomimo 'ToolTipu' nie bardzo rozumiem, co tam wpisać. Nazwę katalogu, z którego zamierzam pobrać pliki? Czy nazwę katalogu do którego zostaną wgrane pliki po pobraniu ich z serwera ftp?

Pozdrawia
Maciej (mslonik)