PDA

Zobacz pełną wersję : Generator linków do artykułów - potrzebna funkcjonalność.



Grzegorz_n
01-02-2022, 22:50
Witam Szanownych Forumowiczów i proszę o pomoc :)


Poszukuję następującej funkcjonalności.

W artykułach osadzam moduł (w każdym artykule ten sam moduł) prostego formularza kontaktowego opartego na RS Contact
i potrzebuję dodatkowo - za wyjątkiem zawartości wypełnionych przez użytkownika standardowych pól, wysłać w nim:
a) link do tego artykułu
b) zawartość poszczególnych, wybranych przeze mnie pól tego artykułu, czyli np. jego tytuł, kategorię i alias

W konfiguracji RS Contact mogę używać symboli wieloznacznych takich jak:
{your-website-url}, {your-website}, {salutation}, {first-name}, {last-name}, {fullname}, {subject}, {email}, {home-phone}
i takich mógłbym użyć do zrealizowania punktu b, jednak nie potrafię znaleźć listy ze składnią i opisem.

Co do realizacji punktu a, nie mam żadnego pomysłu, no chyba ze jest jakiś dodatek, który generuje takie linki.

Joomla 3.10.5


Z góry dziękuję za każdą sugestię :)

szuwar2000
02-02-2022, 13:57
Ad1.

Wejdź w menu --> projektant menu --> wybierz dowolne menu lub stwórz nowe --> dodaj nową pozycję w menu --> typ pozycji wybierz pojedynczy artykuł --> wybierz artykuł--> nadaj nazwę pozycji w menu, jaka Ci odpowiada --> przejdź do zakładki "opcje pozycji" - kliknij NIE w opcji Pokazuj w menu

Będziesz miał wygenerowany ładny link do artykułu - artykuł nie będzie widoczny w żadnym menu, czyli będzie trzeba wejść bezpośrednio z linku.

Mam nadzieje że pomogłem.

Grzegorz_n
02-02-2022, 16:42
Będziesz miał wygenerowany ładny link do artykułu - artykuł nie będzie widoczny w żadnym menu, czyli będzie trzeba wejść bezpośrednio z linku.
Bardzo dziękuje za poświęcony czas, ale nie o to mi chodzi.

Jeszcze raz spróbuję wytłumaczyć.
Mam 20 artykułów. W każdym z tych artykułów - na końcu teksu, jest wstawiony moduł formularza (RS Contact), umożliwiającego wpisanie swoich danych takich jak: imię, e-mail, telefon i wysłanie go na mój adres. Ponieważ używam tylko jednego modułu formularza, a nie 20 modułów - osobno dla każdego artykułu, to nie mogę do tego jednego modułu wkleić na sztywno linków do tych artykułów. Mnie zależy na tym, aby przeglądając np. artykuł 7 i artykuł 15, mieć możliwość wysłać formularz ze swoimi danymi właśnie z artykułu 7 lub 15, gdzie będą automatycznie wklejone linki do tych artykułów, czyli do artykułu 7 lub 15. I to jest dla mnie rozwiązanie idealne.

Mogę oczywiście pójść na łatwiznę i zamiast całego linku pobrać np. tytuł danego artykułu lub jakieś wartości z innych pól, ale też do końca nie wiem, czy tak mi to zadziała. W tej wersji pomyślałem o wykorzystaniu symboli wieloznacznych ({your-website-url}, {your-website}, {salutation}, {first-name}, {last-name}), ale żeby to chociaż móc przetestować, muszę znać ich składnie i opis, a takiej listy symboli do poszczególnych pól artykułu Joomla, nie potrafię znaleźć.


Mam nadzieję, że tym razem napisałem bardziej przejrzyście.

Frodoo
02-02-2022, 16:45
szuwar2000 to raczej nie o to chodzi. Grzegorz_n ma już utworzony artykuł w menu głównym czy ukrytym i potrzebuje przesłać formularzem linka, tytuł artykułu czy kategorię, ale formularz ten nie ma takiej funkcjonalności.

siristru
03-02-2022, 09:31
Te dane trzeba przechwycić z obiektu menu dodając do modułu:


$app = JFactory::getApplication();
$menu = $app->getMenu()->getActive();
$input = JFactory::getApplication()->input;

Wyświetl zawartość zmiennej $input by zobaczyć co zwraca a potem wywołaj to co chcesz np:


<?php echo $input->get('Itemid', ''); ?>

Wywoła menu item ID.

Grzegorz_n
03-02-2022, 13:44
Dziękuję za odpowiedź :)


Te dane trzeba przechwycić z obiektu menu dodając do modułu:

Wyświetl zawartość zmiennej $input by zobaczyć co zwraca a potem wywołaj to co chcesz np:
Żeby zrobić to samodzielnie, musiałbym mieć to dokładnie rozpisane na zasadzie: jaki plik edytować, w której linii wpisać kod PHP, zarówno w jednym jak i drugim przypadku, itp.
Nie znam PHP, a i Joomla od tej strony też tak o tyle, o ile. Niestety i przy okazji wielka szkoda.

siristru
03-02-2022, 14:05
Grzesiek, napisz do mnie na PW.
Podeślij mi spakowany plik z modułem.

szuwar2000
03-02-2022, 20:50
Mi jedyne co przychodzi do głowy, to instalacja modułu, który pozwala utworzyć kilka oddzielnych formularzy, i wklejenie linku na stałe do treści odpowiedzi - ale ja do wielu rzeczy podchodzę dosyć nietypowo :-).

siristru
03-02-2022, 21:34
:) Spokojnie, to można przechwycić z parametrów samej Joomli. Wystarczy to zrobić raz w widoku moduły a następnie w szablonie wysyłanej wiadomości dodać to co z parametrów (w tym przypadku pozycji menu) wyjęliśmy.
No i sporo zależy od tego modułu z formularzem. Ale można to zrobić tak by to był jeden moduł, osadzony w artykule a reszta generowana dynamicznie.