PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 4 do zaorania - Problemy po aktualizacji czyli tradycja Joomli



jomlanew
18-04-2022, 12:59
Pamiętam gdy przechodziłem z joomli 1.0 na Joomla 1.5 były problemy z aktualizacją. W kolejnych wersjach być może trochę mniej. Dziś kolejny syf który nastąpił z aktualizacją do Joomla 4 Ciągłe błędy i niepasujące kompletnie nic. Joomla stałą się dziś bezużytecznym śmietniskiem które powoduje więcej problemów niż radości z użytkowania. Obecnie pozostałem z kilkoma portalami których nie da się poprawnie zaktualizować bez wywalenia błędu który rozsypuje całą stronę. Dziś żałuje że 10 lat temu nie przeszedłem na WP przynajmniej strony działałaby prawidłowo / aktualizowałby się a tutaj syf i problemy które nie mają już raczej szansy na normalne funkcjonowanie.
JOOMLA 4.0 aktualizacja to syf !

terra
20-04-2022, 09:26
Twoja opinia to *** nie poparte żadnymi faktami. Stawiam na to że wykonujesz niepoprawnie aktualizacje i przelewasz tutaj swoją frustrację. Pracuję na Joomla ponad 10 lat i nigdy nie miałem większych problemów z aktualizacją lub upgrade'm, ale rozbiłem je zawsze zgodnie z instrukcjami. Zanim przejdziesz do J4, masz specjalny tryb detekcji zgodności, który pokazuje, czy możesz takiej migracji dokonać, Z Twojego postu wynika, że nie używasz go. Powiedziałbym nawet, że nie rozumiesz co robisz. Przejście na J4 to NIE AKTUALIZACJA !!!! to upgrade z wersji 3.x na wersję 4.x . Jeśli próbujesz to zrobić automatyczną aktualizacją, bez weryfikacji zgodności, to musisz mieć problem.

Proponowałbym zmienić tytuł tego tematu i przenieść, do problemów z migracją.

siristru
20-04-2022, 10:12
Ciągłe błędy i niepasujące kompletnie nic.

Ale to niczego nie wyjaśnia ani nie tłumaczy. Najprawdopodobniej masz zainstalowane niekompatybilne rozszerzenia lub szablon, które powodują błędy.
Terra ma rację - najprawdopodobniej nie do końca wykonujesz migrację poprawnie... jesteś sfrustrowany i wylewasz ja tutaj.
Migracja WP do nowszej wersji bez kompatybilnych wtyczek skończyłaby się tak samo.... i wtedy też byś skrzył się na forum?
Czy nie lepiej skupić się na tym co należy poprawić i rozwiązać problem niż pisać takie daremne posty?

Joomla 3 będzie jeszcze miała wsparcie przed jakiś. Więc to nie jest tak, że


Obecnie pozostałem z kilkoma portalami

Sam administruje wiele stron, które korzystają z rozszerzeń jeszcze nie kompatybilnych z J4 i spokojnie czekam aż będą one dostępne... lub będę mógł je na coś innego wymienić.
Sprawdziłem ile zamieściłeś postów w których piszesz o problemach z migracją i o jakąś poradę.
Ile ich jest? Zero :)

Jesteśmy tutaj by pomóc - daj sobie pomóc. Opisz problem z migracją, podaj błąd jakieś skriny. Sam zobaczysz, ze problem leży nie w Joomli ale w rozszerzeniach.
A czy można winić Joomlę za własny błąd czy brak kompatybilności rozszerzeń trzecich?