PDA

Zobacz pełną wersję : Atrybut title przy ikonach drukuj/email



kostek.net
29-06-2022, 09:31
Witam, gdzie znajdę plik, w którym mogę zmienić atrybut title przy ikonach drukuj/email?

Jestem na etapie pliku lyouts/joomla/content/icons.php.
W kodzie jest
<li class="print-icon"> <?php echo JHtml::_('icon.print_popup', $displayData['item'], $displayData['params']); ?> </li>

Gdzie znajdę kolejny plik, w którym będzie do ustawienia link z atrybutem title, za którą odpowiada poniższa część kodu?
<?php echo JHtml::_('icon.print_popup', $displayData['item'], $displayData['params']); ?>

siristru
30-06-2022, 13:24
Tutaj: ROOT/layouts/joomla/content/icons/print_popup.php ale kod jest generowany z JHtml.
A co chcesz zrobić? Zmienić tekst czy go usunąć?

kostek.net
30-06-2022, 14:21
Generalnie chcę uniknąć efektu tzw. 'jąkania', czyli żeby tekst linku nie pokrywał się z tekstem title, (chodzi o poprawienie dostępności).


Do title i do linku ładuje JGLOBAL_PRINT - tylko zmiana tego (przez nadpisanie języka) nic nie daje, bo to zmieni zarówno w linku jak i title.


Pozostaje:
1. Całkowite usunięcie frazy z title (wystarczy fraza z linku, bez konieczności używania title jeśli jest ta sama fraza).
2. Ingerencja w title, zeby zawierał inny zapis. Przy niektórych stronach widziałem w title np. 'Drukuj tytuł artykułu'.

siristru
30-06-2022, 14:44
Zatem w pliku, który wskazałem zmień stałą jezykową np. z:


<?php echo JHtml::_('image', 'system/printButton.png', JText::_('JGLOBAL_PRINT'), null, true); ?>

na


<?php echo JHtml::_('image', 'system/printButton.png', JText::_('NEW_JGLOBAL_PRINT'), null, true); ?>

A potem nadpisz w językach NEW_JGLOBAL_PRINT i problem rozwiązany.

kostek.net
07-07-2022, 19:13
Dziękuję za podpowiedź. Oczywiście zmiany w plikach print_popup.php i email.php, zastosowałem w swoim szablonie, żeby nie nadpisywać plików systemowych.