PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuł z filmem Youtube i zdjęcie do udostępnienia na FB



mst
27-07-2022, 13:27
Cześć wszystkim!
Zrobiłem migracje do J4. Ogólnie udało mi się wszystko ogarnąć. Cieszy np. dodawanie filmu z Youtube wspierane w J4. Zawsze zostaje jednak małe ale...
Mam artykuły, gdzie wklejam tylko film z Youtuba i rezygnuję wtedy ze zdjęcia wprowadzenia i w artykule. Tu pojawił się problem. Bo przy linkowaniu artykułu na FB nie mam żadnej fotki. Można dodać jakąś stałą fotę np. dodatkiem Phoca Open Graph ale m zależy, żeby to był zrzut z filmu. W J3 używałem do osadzania filmów DJ-EmbedLight. Dodatek określał też fotę (może nie idealnie ale dało się to zrobić) i jakoś to szło na FB.
Macie może pomysł jak dodać zdjęcie, żeby się generowało przy wypychaniu na FB? Może jakiś dodatek? A może wskazówka gdzie szukać?
Ja szukając znalazłem tylko dodatek jak wstawiać filmy responsywne (gdyby ktoś potrzebował: Advanced Custom Fields Free)....

siristru
29-07-2022, 09:41
Bardzo prosto:

1. Wycinasz kadr z filmu (np. ściągasz thumb z YT albo robisz zrzut ekranu w jakimś miejscu)
2. Wstawiasz w treści artykułu
3. Dodajesz przycisk Więcej pod zdjęciem
4. Ustawiasz by Joomla nie pokazywała wprowadzenia (można to zrobić globalnie, dla pozycji menu albo dla tego konkretnego artykułu.

mst
29-07-2022, 14:07
Dzięki, nie do końca o to mi chodziło, ale jest to jakieś rozwiązanie. Chciałbym aby film był widoczny w zajawce i w artykule. Według Twojej propozycji jest albo, albo....
Na razie zrobiłem jak napisałeś, ale myślę dalej jak to zrobić. Wymyśliłem, że fajnie by było mieć dodatek, który pozwalałby na wstawienie własnego pola w artykule i na możliwość ręcznego wpisania <meta property="og:image">. A już idealnie by było mieć dodatek, gdzie w edytorze 1klik i meta zdjęcia pobiera się samo z Youtube i dodaje to artykułu.... (jak będę na emeryturze, to może nauczę się php i sam sobie coś takiego napiszę...... :lol: )

Bazyl
29-07-2022, 14:40
YT tworzy własne miniaturki.

Wyciągasz adres filmu, pobierasz miniaturki i... działa ;-)
Kod wstawiasz korzystając z nadpisywania szablonem...

siristru
29-07-2022, 14:41
Ja podałem Ci najprostsze rozwiązanie. Oczywiście, że można rozwiązać to o niebo lepiej i to BEZ jakiegokolwiek dodatku.
Jak? A tak:

- Tworzę nowe pole dla artykułu - wybór obrazka
- Tam sobie wybieram obrazek, który ma być użyty dla FB
- Film YT wstawiam jak do tej pory
- Modyfikuję widok dla artykułu tak aby jeśli zdjęcie jest wybrane pokazywało się w tagach OG, jeśli nie wybrane to jakiś domyślny obrazek.

Ale to niestety wymaga znajomości kodowania i nadpisywania widoków.

mst
29-07-2022, 17:33
Dokładnie się z Tobą zgadzam i jestem wdzięczny za podpowiedź. A ułatwienia automatyczne, to może później. Znalazłem jakiś plugin, który prawie jest ok. Może go przerobię :)