PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy po instalacji



Ela
16-02-2006, 10:45
Witam!
Zainstalowałam Joomla 1.0.7 PL na serwerze. W czasie instalacji musiałam kontaktować się z administratorem, bo niektóre ustawienia serwera były "na czerwono". Instalacja zakończyła się sukcesem... ale po uruchomieniu index.php, jak i panelu administratora serwis jest niewidoczny. Wyświetla się plik pusty:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<HTML><HEAD>
<META http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=windows-1250"></HEAD>
<BODY></BODY></HTML>
Nie mam pomysłu co z tym zrobić...

stone
16-02-2006, 11:02
Skad pobrałas Joomlę?
Czy próbowałaś przeinstalować?

Ela
16-02-2006, 12:20
Skad pobrałas Joomlę?
Czy prubowałaś przeinstalować?
Pobrałam Joomlę z www.joomla.pl (http://www.joomla.pl)
Przedtem instalowałam tam wersję 1.0.3 beta (testowo) w podkatalogu - wyświetlało się wszystko poprawnie - ale przyznam, że nie próbowałąm wprowadzać treści. Po zainstalowaniu joomli bezpośrednio w (moim) katalogu głównym - biały ekranik... Wywaliłam wszystko i przeinstalowałam, ale niestety to samo. Niestety provider nie jest zbyt życzliwie nastawiony (nie mam wpływu na to, gdzie strona jest umieszczona)...

stone
16-02-2006, 12:38
Ciężko powiedzieć jaka może być przyczyna o ile instalacja byla prawidłowa.
Sprawdz jeszcze wersje z joomlapl.com tylko nie PE bo ona jest oparta o to co juz masz, ale zwykla

Ela
16-02-2006, 15:46
Udało mi się pomyślnie zainstalować wersję 1.0.1 Mam nadzieję, że nie tracę zbyt wiele. Czy można potem przejść na inną wersję w miarę bezkolizyjnie?
Chyba się za szybko ucieszyłam. Przy próbie wprowadzania treści wyskoczył mi w panelu admina komunikat:
DB function failed with error number 1054
Unknown column 'c.access' in 'on clause' SQL=SELECT c.*, g.name AS groupname, cc.name, u.name AS editor, f.content_id AS frontpage, s.title AS section_name, v.name AS author FROM jos_content AS c, jos_categories AS cc, jos_sections AS s LEFT JOIN jos_groups AS g ON g.id = c.access LEFT JOIN jos_users AS u ON u.id = c.checked_out LEFT JOIN jos_users AS v ON v.id = c.created_by LEFT JOIN jos_content_frontpage AS f ON f.content_id = c.id WHERE c.state >= 0 AND c.catid = cc.id AND cc.section = s.id AND s.scope = 'content' ORDER BY s.title, c.catid, cc.ordering, cc.title, c.ordering LIMIT 0, 10
Chyba ciąży na tym serwerze jakieś przekleństwo! Ratunku!

zwiastun
16-02-2006, 16:04
Raczej tracisz. I to sporo.
Co się dokłądnie nie udaje podczas instalacji joomla 1.07?

Ela
16-02-2006, 18:36
Raczej tracisz. I to sporo.
Co się dokłądnie nie udaje podczas instalacji joomla 1.07?
Po instalacji wogóle nie wyświetla się zawartość serwisu (zamiast pliku index.php - biały ekranik z pustą stroną w html)
Pytanie jakie zadałmi administrator serwera po zgłoszeniu problemów z bazą danych : czy joomla jest kompatybilna z mysql5?

stone
16-02-2006, 20:45
Niestety Joomla ma problemy zarowno na php5 (aczkolwiek tu mniejsze) jak i mysql5 Nie polecana konfiguracja:(

Ela
16-02-2006, 20:51
Niestety Joomla ma problemy zarowno na php5 (aczkolwiek tu mniejsze) jak i mysql5 Nie polecana konfiguracja:(
No to klops!
W takim razie co w zamian? Jak już pisałam nie mam wpływu na czym ta strona stoi. Zależy mi na systemie przyjaznym (również dla admina) i z poslkim interfejsem (może być tylko na "wierzchu" czyli dla użytkowników, bo z administracją po ang. sobie poradze) Pewnie Mambo też odpada?

vj_
16-02-2006, 21:44
No to klops!
W takim razie co w zamian? Jak już pisałam nie mam wpływu na czym ta strona stoi. Zależy mi na systemie przyjaznym (również dla admina) i z poslkim interfejsem (może być tylko na "wierzchu" czyli dla użytkowników, bo z administracją po ang. sobie poradze) Pewnie Mambo też odpada?
Jestes pewna, ze nie masz np. 2 wersji php zainstalowanej na serwerze i admin, nie może Ci tego udostępnić?

Edit: a pardon, przez nieuwagę nie doczytałem, widzę chodzi o MySQL :|