PDA

Zobacz pełną wersję : Skrypt Java w materiale statycznym



ikem
10-04-2007, 05:05
Witam
Chciałbym aby jeden z elementów menu odnosiło się do elementu statycznego (chyba że jest inna opcja) który będzie zawierał rozbudowany skrypt w Java.
Chodzi o to ze będą tam liki które po najechaniu będą zmieniały obrazek w sekcji obok.
Skrypt taki napisałem i wszystko pięknie działa, mam cały plik html działający(osobna strona i wszystko pięknie śmiga). Wpisałem cały skrypt w materiale statycznym i strona się wyświetla wizualnie dobrze ale nie działają skrypty. Próbowałem również przenieść skrypt do szablonu strony (w head) a wywołanie zrobić w "materiale statycznym" też nie pomogło
Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie mojego problemu?

Rybik
10-04-2007, 05:31
Spróbuj użyć Wrappera (link w menu typu wrapper) z odnośnikiem do pliku html/php ze skryptem. Być może trzeba będzie tam wkleic część nagłówka html z oryginalnego ŹRÓDŁA strony (nie pliku index.php) zeby zachowac kodowanie i wgrac templaka o ile konieczne.

ikem
10-04-2007, 05:45
pomysł niby dobry tylko jeszcze mam problem bo nie wiem gdzie wrzucić ten plik *.html kombinowałem wszystkiego i folder główny i folder z szablonem a cały czas wyświetla się komunikat że nie moze odnaleastanawia mnie ten link w URL index.php?option=com_wrapper&Itemid=58 bo nie bardo wiem o co mu chodzi...

ikem
10-04-2007, 05:50
ok
już zrobiłem mój błąd zamiast /**.html zrobiłem ../**.html
ehhh chyba za długo przy tym już siedze :]

Rybik
10-04-2007, 15:23
No i pieknie. Moim zdaniem używanie własnych zaawansowanych skryptow na stronie najlepiej zrobic na jeden z 2 sposobów.
1. opisany wrapper
+ zachowujesz pelna funkcjonalnosc skryptu
+ mozesz umieszczac skrytpy nie napisane dla Joomla a przerobic je do integracji z J! w wolnym czasie.
+ nie musisz nic doinstalowywac i martwic sie o bezpieczenstwo skryptu pośrednika (mambot wstawiajacy kody)
- czesc przegladarek nie obsluguje iframe (troche archaiczne ale nadal)
- prawdopodobnie trzeba zadbac o meta znaczniki we wrappowanym pliku, najlepiej zeby byl to pelnoprawny dokument xhtml (w formacie .html lub .php) czyli taki ktory moze stanowic osobna strone i przechodzi walidacje xhtml oraz zawiera wszystkie niezbedne dane (charset, link do templaka itp)
- nie bedziesz mogl w takim skrypcie korzystac ze zmiennych Joomla (język, numer sekcji, numer odnośnika menu itp) bez ich superglobalizacji
- jestes skazany na okno glowne
2. Mozna sie pokusic o male oszustwo i nad/pod sekcja mainbody umiecic pozycje modulu i w tym okienku wstawic wlasny modul z kodem php i js. Wtedy link menu prowadzi do jakiegos bzdurnego tekstu wprowadzajacego (link musi gdzies prowadzic) i dla tego linka pokazujemy ten nasz modul ze skryptem
- czasem trzeba przejrzec skrypt i dostosowac go do wspolpracy z Joomla
+ masz dostep do środowiska Joomla i wszystkich zmiennych i klas co umozliwia stopniowe zastepowanie oryginalnego kodu przez "kod Joomlowy".
he ? co to i po co ? - piszac skrypt stand-alone uzywamy elementow stalych jak polaczenie z baza danych, template, obsluga jezykow. Przerabiajac taki skrypt na modul mozna i nawet wypadaloby uzywac standardowych klas Joomla. Robiac to umiejetnie mamy zagwarantowane pewne i bezpieczne polaczenie z baza, funkcje upraszczajace wykonywanie zapytan SQL (pobiera: obiekt / tablice / rząd / wynik) z wbudowana obsluga bledow, funkcje parsowania parametrow, dostep do zmiennych srodowiskowych, funkcje zabezpieczajace kod z formularzy, translacje sefURL i mase innych narzedzi
+ automatyczne kozystasz z templaka, charsetu i języka witryny
+ przy odrobinie starań możesz zapewnić współpracę z innymi dodatkami Joomla -> wymiana danych bez superglobalizacji , sprawdzenie usera (czy zarejestrowany)
+ umiejac nieco wiecej mozesz zaimplementowac obsluge mambotów w module (ukrywanie maili, auto-miniatury obrazkow, link-boty plikowni, forum itp)
+ ten sam modul mozesz pokazac rowniez w innych miejscach strony z rownoleglym wyswietlaniem tresci glownej
+ mozesz uzywac modulu jak pseudo-wrappera :) tzn w module umieszczac polecenie include do kilku zewnetrznych plikow php.
+ przygladajac sie innym modulom Joomla mozez latwo utworzyc paczke instalacyjna i uzywac tego modulu w wielu witrynach a nawet opublikowac go dla innych ludków.
- trzeba sie conieco wgryźć zeby to mialo rece i nogi :)