PDA

Zobacz pełną wersję : Podział strony - edycja spisu treści



XamDC
13-09-2022, 15:02
Napisałem dłuuuuugi artykuł, wstawiłem "czytaj więcej", a następnie podziały strony. Do tego momentu wszystko jest w porządku.

Problemy zaczynają się gdy chce edytować spis treści. W jakiś starych materiałach znalazłem, że można to zrobić to na zapleczu w kategorii Rozszerzenia/dodatki.
W Joomli 4 znalazłem tylko wpis w rozszerzeniach, bez możliwości zrobienia czegokolwiek. Czy ktoś może mnie nakierować gdzie tego szukać?

PS czy jest możliwość, żeby spis treści był wyświetlany nie w artykule tylko na przykład w bocznym menu?

siristru
13-09-2022, 15:48
Problemy zaczynają się gdy chce edytować spis treści.

Ale chcesz edytować wygląd czy zawartość?
Wygląd tylko przez style CSS a zawartość to te elementy w pagebreak jakie podawałeś przy łamaniu treści.


PS czy jest możliwość, żeby spis treści był wyświetlany nie w artykule tylko na przykład w bocznym menu?

Nie, to musi być w obrębie pola z treścią. Ale można popracować na wyglądem i zachowaniem by uzyskać taki efekt:
https://kolejki.muzeum.szczecin.pl/historia-i-zbiory/dziela-sztuki-inzynieryjnej/1120-mosty-kolei-waskotorowych.html

XamDC
13-09-2022, 16:21
Po pierwsze chciałbym usunąć tytuł artykułu ze spisu treści lub go skrócić. Zaburza mi to układ strony.
Wiedzę, że poszczególne linki mogę sobie spokojnie edytować w kodzie źródłowym.

Jeszcze jedno pytanie, we wcześniejszych wersjach było do wyboru 3 opcje wyświetlania, w joomla 4 zostało to skandowane?

siristru
13-09-2022, 16:50
Skandowane? O jakich "opcjach wyświetlania" mówimy?

XamDC
19-09-2022, 13:51
Kiedys były 3 opcje.
1. Spis treści i przewijanie tekstu do odpowiedniego momentu - tak jest obecnie
2. Pasek zakładek na górze artykułu, cos a la wstążki w dzisiejszych programach - konkretny rozdział był w oddzielnej wstążce
3. W tabelce po kliknięciu tytułu rozwijał rozwijało sie pole z treścią - cos w stylu przycisku czytaj więcej...

Tam też można było edytować wygląd spisu treści i włączać/wyłączać różne rzeczy.

Czy jest cos takiego w joomla 4?

siristru
19-09-2022, 14:47
Hmmm... ale czy to nie była raczej właściwość szablonu a nie samej Joomli.
Nie kojarzę.