PDA

Zobacz pełną wersję : J4 - speed 100/100



qrdziel
03-10-2022, 14:06
Witam. Chciałbym napisać tylko jako ciekawostkę. Chciałem zobaczyć co najwięcej sprawia problemów w renderowaniu stron na j4.
Z tego powodu utworzyłem templatkę bez żadnych dodatków. Jak to zrobić:

utwórz folder simple_template
umieść w nim dwa pliki:

index.php

<html>
<head></head>
<body>
<jdoc:include type="component" />
</body>
</html>
templateDetails.xml

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?><extension version="4.2" type="template" client="site">
<name>Simple template</name>
<version>1.0</version>
<creationDate>September 2022</creationDate>
<author>Wojciech Kurdziel</author>
<authorEmail>qrdziel@gmail.com</authorEmail>
<copyright>(C) 2017 iCTlaboratory.com</copyright>
<description>Simple template</description>
<files>
<filename>index.php</filename>
</files>
</extension>



spakuj cały folder
zainstaluj jako dodatek
ustaw tą templatkę jako domyślną

Na pierwszej stronie ustawiłem, że będzie się wyświetlać pojedyncza strona a w niej napisałem tylko
<p>hello word</p>
Działa i w testach google speed jest 100/100.
Myślę, że jest to dobry punkt wyjściowy, aby sprawdzić co w stronie sprawia największe problemy.

terra
12-10-2022, 19:07
Sry, ale to mi pachnie metodą "króla ćwieczka", po co wyważać otwarte drzwi, skoro są narzędzia, które raportują ze szczegółami problemy wydajnościowe.

qrdziel
13-10-2022, 09:44
Oczywiście to jako ciekawostkę podałem.
Poza tym teraz dokładam polecenie i za każdym razem sprawdzam szybkość wczytywania i wiem kiedy spowolni i szukam innych rozwiązań.

np. gdy dodałem skrypt fontawesome zaobserwowałem spadek prędkości o 7pkt na komórce 1pkt na desktop, a np.: ion-icon - tylko 2pkt wydajności straty. Oczywiście lepiej pobrać odpowiednie ikony w formacie svg i umieszczać na stronie.

rkonik
13-10-2022, 15:16
a jak wdrożysz takie rozwiązanie jak Cloudflare to co się stanie?
Nie wiem co chcesz uzyskać ale wynik 100/100 otrzymujesz w ściśle określonych warunkach. Co w sytuacji gdy masz kiepskie połączenie 3G? Co gorsza jakie będziesz miał wyniki? Czy to w takiej sytuacji problem Joomli, serwera, data center, operatora 3G czy może klienta który ogląda tą stronę?
Tak jak napisał @terra wyważasz otwarte drzwi.

terra
28-04-2023, 21:31
Dodałbym jeszcze, że speed 100, choć ekstra, nie przekłada się znacząco na korzyści, np. na ranking w google'u. Jeśli zwrócicie uwagę na strony z najwyższym rankingiem, to często ich predkość ładowania jest porażająco niska, a są jednak na szczycie.

terra
25-05-2023, 10:57
Najbardziej korzystne będzie 100/100, tak jak chce qrdziel (http://forum.joomla.pl/member.php?98-qrdziel) , ale tylko wtedy gdy prędkość ładowania będzie jedynym kryterium branym pod uwagę przy pozycjonowaniu strony, a tak niestety nie jest.
Jeśli strony, bedą miały wszystkie inne parametry (które znane są tylko google :) ) takie same, to wtedy decydującym może być prędkość.