PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] własny arkusz styli



qrdziel
05-10-2022, 15:49
zależy mi na dołożeniu kilku arkuszy styli w templatce
np.
xxx1.css
xxx2.css
xxx3.css
wrzuciłem je do folderu css w mojej templatce
jak teraz zmusić aby je doczytał do mojej strony
myślałem, że
<jdoc:include type="styles" />
dodany pomiędzy HEAD
sparsuje mi cały folder, ale gdzieś jest lista tych styli które "includuje"
Nie chcę dodawać pojedynczo za pomocą META

rkonik
06-10-2022, 00:49
Jak najbardziej Joomla Wstawi Ci te CSSY ale musisz jej najpierw powiedzieć gdzie one są :)
Możesz to wykonać na początku pliku index.php Ja to robie w osobnym pliku helpera
Przykładowo


use Joomla\CMS\HTML\HTMLHelper;

HTMLHelper::_('stylesheet', 'template.css',
[
'version' => 'auto',
'relative' => true
]
)


Zapoznaj się jeszcze z tym dokumentem https://docs.joomla.org/J4.x:Web_Assets

qrdziel
07-10-2022, 15:40
Dzięki za odpowiedź. Ale tu rodzi się problem. Mam opanowane HTML, CSS, PHP i SQL, ale tu rozwiązanie opiera się na javie lub java skrypcie.
Czy mógłbyś dokładniej opisać te kilka poleceń które napisałeś.

Artykuł którego link podałeś to dla nie znającego js jest jak czarna magia. Czytałem go ze 4 razy i nie wiem jak go użyć.

rkonik
08-10-2022, 22:22
Nie do końca Ciebie rozumiem. Pytałeś o CSS-y teraz piszesz o javie i JS. Nie jestem fachowcem od jawy ale z tego co pamiętam to tam są aplety które wstawiasz, czy coś takiego. Przykro mi ale na temat Javy Ci nie pomogę.
Natomiast jeżeli chodzi o JS to możesz zastosować:


use Joomla\CMS\HTML\HTMLHelper;

HTMLHelper::_('script', 'template.js', ['version' => 'auto', 'relative' => true]);


Link który tobie dałem opisuje jak dodać między innymi JS. JS nie jest moją najmocniejszą stroną ale są sytuacje np że musisz najpierw wywołać jakieś funkcje ze skryptu w konkretnym pliku JS aby w kolejnym kroku móc wywołać kolejne funkcje. W sytuacji gdy nie zachowasz odpowiedniej kolejności poprostu to nie będzie działać. Tam jest opisane jak to robić. Jeżeli znasz super JS to powinieneś szybko zrozumieć. Oczywiście nie musisz używać Web Assets i dodawać CSS i JS za pomocą kodu który przytoczyłem jako przykład.


Czy mógłbyś dokładniej opisać te kilka poleceń które napisałeś.
Te polecenia dodają poprostu CSS i JS do templatki i tyle.