PDA

Zobacz pełną wersję : Ajax Error!!! error



kuba19954
11-10-2022, 15:38
Witam,
mam problem z joomla, przy próbie edycji wyskakuje ajax error!!! error, wywala wtedy czasem pliki, które edytowałem.
Wyskakuje również

[403] Forbidden : Dostęp zabroniony



Zapytanie odrzucone przez serwer. Nie masz dostępu do /administrator/index.php?option=com_templates&view=template&id=10202&file


mówiąc, że nie mam dostępu. Jestem na koncie super usera, mam wszystkie uprawnienia. Co może być nie tak?




Zainstalowana wersja Joomla
‎3.9.27


Nie mogę również zaktualizować jej do 3.10 ponieważ wywala błąd nieprawidłowego loginu i hasła. error, invalid login

Jestem nowy, jeśli chodzi o joomle bardzo bym prosił o pomoc :)

siristru
12-10-2022, 12:09
Ajax error może być związany z htaccess. Spróbuj zmienić jego nazwę z .htaccess do htaccess.txt.
Błąd 403 wynika z braku uprawnień do zasobu. jeśli pojawia się przy edycji pliku - spróbuj raczej edytować te pliki przez FTP a nie w panelu admin.

kuba19954
12-10-2022, 12:42
Wiesz co, problem w tym, że chce edytować coś w rozszerzeniu blox page builder i wywala mi błąd właśnie, że nie mam uprawnień. dostęp zabroniony
i nie mogę edytować elementu, problem nie jest w rozszerzeniu bo właśnie nie mogę edytowować/zapisać plików szamblonu itd.

Nie wiem dlaczego tak się stało, wcześniej chodziło oki.

Może to być przez to, że zmieniłem nazwę użytkownika?



[403] Forbidden : Dost�p zabroniony



Zapytanie odrzucone przez serwer. Nie masz dost�pu do /administrator/index.php?option=com_blox na tym serwerze.

siristru
12-10-2022, 14:19
Ale nazwę użytkownika w Joomli?
No, błąd 403 w dostępie do komponentu to już jest słabe.
A nie kombinowałeś nic z chmod lub chown na serwerze?
Czy robiłeś jakieś zmiany w konfigu serwera?
Jeśli nie i to wszystko stało się nagle (zmiana nazwy użytkownika czy w ogóle użytkownika w Joomli nie ma znaczenia) - uderzaj do pomocy technicznej gdzie masz hosting. Niech oni to koniecznie sprawdzą od swojej strony.

kuba19954
12-10-2022, 15:20
Nic nie kombinowałem ;/
mam 775 dla folderów i 664 dla plików, napisałem do hostingu ale nie wiem czy coś pomogą.

rkonik
13-10-2022, 15:07
Tak jak Ci wcześniej napisał @siristru sprawdź htaccess może tam masz coś namieszane.
Zdarza się że można zablokować edycję ustawień itd w oprogramowaniu typu WAF. Najczęściej jest to zapisywane w htaccess Dlatego rozpocznij od tego pliku.

kuba19954
17-10-2022, 07:17
Tak jak Ci wcześniej napisał @siristru sprawdź htaccess może tam masz coś namieszane.
Zdarza się że można zablokować edycję ustawień itd w oprogramowaniu typu WAF. Najczęściej jest to zapisywane w htaccess Dlatego rozpocznij od tego pliku.

htacces mam czysty, wrzuciłem nowy z tej wersji joomli którą mam.
Nie wiem jak jest z plikiem htacces.admintool ? można go usunąć?

siristru
17-10-2022, 09:52
Zmień jego nazwę z .htaccess na htaccess.txt... czyli tak jakby "wyłącz" go i sprawdź.

rkonik
17-10-2022, 11:41
Czyli masz admintoola od akeeby. Wywal na czas pracy plik htaccess. Admintools większość ustawień zapisuje w htaccess więc zacznij od usunięcia go. Nie martw się przywrócisz go jednym kliknięciem właśnie w Admintools ale zanim to zrobisz sprawdź co namieszałeś w ustawieniach bo jak przywrócisz htaccess to problem powróci.

kuba19954
18-10-2022, 10:35
usunąłem, ale nadal to samo ;/

siristru
18-10-2022, 12:33
A logi serwera? Logi Joomli? Masz płatny hosting więc możesz też poprosić ich o pomoc.