PDA

Zobacz pełną wersję : Nie masz uprawnień do utworzenia configuration.php - hosting home.pl



majan
27-01-2023, 16:10
Witam,
mam kupiony hosting w home.pl i niestety ale autoinstalotory, które tam mają dostarczają Joomle w wersji 3.10, dlatego wgrałem do katalogu /public_html instalke Joomli w wersji 4.2.6 i podczas uruchamiania strony dostaję informację jak poniżej. Czy ktoś już się spotkał z takim przypadkiem, o jakie uprawnienia może chodzić?

Test przed instalacją

Nie masz uprawnień do utworzenia configuration.php.Możesz kontynuować instalację, jeśli naprawisz uprawnienia.

rkonik
27-01-2023, 17:34
Pisz bezpośrednio do nich. Jeżeli wrzuciłeś pliki przez FTP lub przez ich menadżer plików to bez problemu powinno działać. Jednak miej świadomość że to jest Home i takie rzeczy u nich się zdarzają.

pablop76
27-01-2023, 20:19
Może nie ma pliku tmp w katalogu głównym?

plseba
27-01-2023, 22:45
Ja mam tam strony ale tego problemu nie miałem nigdy.

Po utworzeniu katalogu w public i wrzuceniu tam instalki ustawienia katalogu to rwxr-xr-x
i rzeczywiście w katalogach w public jest też katalog tmp z uprawnieniami rwx--x---.

siristru
28-01-2023, 14:32
Plik configuration.php jest tworzony z uprawnieniami 444, w odróżnieniu od katalogów 755 i plików 644.
Od razu pisz do pomocy bo to wygląda na problemy z chown na twoim serwerze.
Płacisz za to grube pieniądze - zmobilizuj ich do pomocy :D

majan
31-01-2023, 21:38
- - - Updated - - -


Ja mam tam strony ale tego problemu nie miałem nigdy.

Po utworzeniu katalogu w public i wrzuceniu tam instalki ustawienia katalogu to rwxr-xr-x
i rzeczywiście w katalogach w public jest też katalog tmp z uprawnieniami rwx--x---.

Czy masz postawioną Joomle 4? Bo jeśli u ciebie działa to może faktycznie cos ja źle robię? Możemy się ewentualnie jakoś zgadać off?

Z odpowiedzi, którą dostałem o supportu home.pl

Dzień dobry,
uprzejmie informuję, że administratorzy ponownie zweryfikowali zgłoszenie. W przypadku Joomli najlepiej instalować ją w katalogu. Po umieszczeniu pliku configuration.php w osobny folderze instalacja przebiega poprawnie. Jeżeli nadal będzie Pan napotykał trudności w instalacji to administratorzy mogą zrobić to za Pana. Potrzebujemy tylko danych, na które ma zostać zainstalowana Joomla.

I teraz tak:
- w jakim katalogu? /public_html/JAKISKATALOG?
- Plik configuration.php w innym katalogu czy w /public_html/JAKISKATALOG?
- Czy plik configuration.php nie tworzy sie autmatycznie podczas instlacji??

Odpowiedz z supportu niestety ale nic nie pomaga.. dramat

pablop76
31-01-2023, 22:11
Stwórz folder np. "nazwadomeny" w public_html i tam wrzuć pliki instalacyjne. Ustaw podkatalog bez separacji serwisu i pamiętaj o folderze tmp w public_html.

plseba
31-01-2023, 22:45
Plik configuration tworzy się sam podczas instalacji. Tak mam Jommlę 4 i świeża instaluje się bez problemu, ale zawsze wgrywałem ją do katalogu utworzonego w public_html, a nie od razu w katalogu public.
Tak jak napisał pablop76 utwórz dowolny katalog, najlepiej z nazwy domeny i tam wgraj plik instalacyjny a następnie go wypakuj do tego katalogu. Reszta zrobi się sama podczas instalacji.

majan
01-02-2023, 09:12
Dziekuje za pomoc, udało się !

Jeszcze jedno, po zakończonej instalcji dostałem info aby zmienić pewne ustawienia PHP, sęk w tym, że chyba bez ticketa do supportu się nie obejdzie bo jakoś nie widzę abym mógł to samodzielnie zmienić. Czy ktoś miał ten sam problem?


Te ustawienia są zalecane dla PHP, aby zapewnić pełną zgodność z Joomla.
Wytyczna
Zalecane
Bieżące


Buforowanie wyjścia
Wyłączony

Włączony

Frodoo
03-02-2023, 18:34
Na pewno masz to do ustawienia na hostingu tylko jest to ukryte. W ich pomocy znalazlem poradnik, w którym przeczytasz jak to ustawić https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-zmienic-wersje-php-preferencje-hostingu