PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] Ilustracja wprowadzenia i Ilustracja pełnego tekstu



plseba
30-01-2023, 20:53
W Joomla 4 przy tworzeniu artykułu w zakładce "Obrazki i łącza" po wgraniu zdjęcia "Ilustracja wprowadzenia" oraz "Ilustracja pełnego tekstu" w linku zdjęcia dodawany jest ciąg znaków.
Przykładowo wgrywając zdjęcie cassiopeia o wielkości 640*320, Joomla tworzy link:
images/sampledata/cassiopeia/nasa1-640.jpg#joomlaImage://local-images/sampledata/cassiopeia/nasa1-640.jpg?width=640&height=320

Teraz za każdym razem gdy wejdę na stronę główną a potem artykuł to zdjęcie ma podaną wcześniej wielkość.
Gdy w przyszłości najdzie mnie koncepcja zmiany wielkości obrazów to będzie problem bo by było trzeba wchodzić w każdy artykuł z osobna.
Najlepiej to bym chciał wyeksportować całą galerię i zmienić wielkość zdjęć w programie graficznym i ponownie wgrać na serwer. Teraz przez ten dopisek zdjęcia nie zmienią swojej wielkości pomimo tego że będą miały inną wielkość.
W opcjach Joomli nie znalazłem tego by ten parametr nie był dopisywany z automatu.

Czy jest jakaś nakładka która by zmieniała powyższe parametry we wszystkich artykułach naraz i zostałyby one zachowane nawet gdybym tą nakładkę odinstalował ?

Bazyl
30-01-2023, 21:45
To jedna z nowości w J4, którymi zostaliśmy "uszczęśliwieni"...
Podmiana zdjęć na serwerze - czynność, którą robiłem xxx razy - jest teraz niemożliwa, bo jak nie zgodzą się wymiary jest zonk...

Dodatkowo wszyscy programiści rozszerzeń muszą modyfikować kod, bo ktoś bardzo mądry wymyślił takiego potworka, a ktoś jeszcze mądrzejszy to przyklepał.
Jeszcze całkiem niedawno, któraś z popularnych map stron wyświetlała adresy zdjęć z tymi potworkami.

Jest gdzieś w sieci ciekawa dyskusja o tym "ulepszeniu".

Dodatku nie znam

siristru
30-01-2023, 21:48
A po prostu skasuje te dodatkowe liczby, zapisz i spróbuj z innym obrazkiem.
W mojej instalacji takich cudów nie ma:

https://prnt.sc/sMg4Y9yWQocB
https://prnt.sc/DQgS8OmhV1mv

Ale przypominam sobie, że za jakimś pierwszym razem faktycznie było... ale jak usunąłem ręcznie to potem się już nie pokazywało.

Bazyl
30-01-2023, 21:58
J4.2.6 - dodanie nowego artykułu

https://prnt.sc/p9wWPqviuCKk

plseba
30-01-2023, 22:41
Próbowałem to kasować ale za każdym razem i tak się pojawia. Na innych zdjęciach to samo.
Wystarczy że kliknę myszą w inną linijkę i się samo wstawi. Jak skasuję i dam zapisz to przed przeładowaniem strony ten kod się wstawi.
Mam też testowo zainstalowaną czystą Joomlę i tam też to jest. Może jakiś dodatek blokuje tą opcję bo ja w ustawieniach tego nie widzę.
Jedyną różnicę widzę taką, że ja nie mam tej ikony do wgrywania zdjęć a jedynie wybierz i usuń. Zdjęcia mogę wgrać dopiero po kliknięciu w wybierz.

siristru
31-01-2023, 21:28
A zainstaluj JCE editor, tak by w tym miejscu pojawił się file explorator z JCE.
Wtedy nie powinno wstawiać tych znaczków.

plseba
31-01-2023, 21:55
Pomogło, od teraz nie ma dodatkowych znaków.
Dziękuję za pomoc. :up:

terra
14-02-2023, 18:35
Sprawa jest już wyjaśniona, ale dodam tylko, że ten kod ma znaczenie ze względu na Lazy-loads i nie stanowi żadnego technicznego problemu, ta konstrukcja to jest informacja do optymalizacji prędkości ładowania strony dla javaScript.