PDA

Zobacz pełną wersję : Co robię źle?



Gosiaeu
04-02-2023, 18:41
Hej,

Uczę się Joomla 4, jakieś podstawy znam ze starszych wersji.
Problem dotyczy domeny https://www.eurol.pl

alias: mojadomena/systemy-zewnetrzne?view=category&id=23

okruszki wskazują dziwny ciąg: Jesteś tutaj: Home | Systemy zewnętrzne | OFERTA | SYSTEMY WEWNĘTRZNE

Pomieszanie z poplątaniem.

Np mojadomena/systemy-zewnetrzne?view=category&id=34

Tytuł kategorii: Systemy zewnętrzne
okruszki: Jesteś tutaj: Home | Systemy zewnętrzne | OFERTA (kategoria główna to oferta, a systemy zewnętrzne to jej podkategoria),
a artykuły lecą z różnych kategorii....

Będę wdzięczna za podpowiedź, jak to naprawić. Na pewno coś zepsułam, ale nie mogę dojść do tego, co :zagubiony:

siristru
05-02-2023, 14:46
Dobra, ale jak przechodzisz w menu by uzyskać taki URL?
URL strony (przy włączonym SEF) składa się z aliasów pozycji menu.
Tak samo budowana jest ścieżka okruszków (tylko z tytułów pozycji menu).
Jeśli jakiejś stronie zabraknie menu item ID, to okruszki mogą zachować się dziwnie, podobnie jak URL.
Sprawdź czy wszystkie kategorie są powiązane z pozycjami w menu. Warto jest powiązać w odpowiedniej strukturze, nawet jeśli nie chcesz wyświetlić ich w menu na froncie (takie pozycje można oznaczyć jako "ukryte" w ustawieniach pozycji menu).

Gosiaeu
06-02-2023, 17:18
Hej, dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.
W menu nie ma takiego URLa. Aliasy z menu są ok, okruszki również.
Ale Google indeksuje takie strony, w dodatku wskazuje duplikat treści. Wydaje mi się, że pojawiło się to po migracji do 4.

siristru
06-02-2023, 19:26
A! Czyli to Google indeksuje taki adres.
Niestety taki adres wciąż wywoła treść ale jako, że część tej treści jest zależna od menu item ID to wyświetli się właśnie kaszana.
To połączenie adresu SEF i parametrów adresu dynamicznego.
Spróbuj raczej dodać przekierowanie 301 w htaccess dla takich cudacznych adresów.

Gosiaeu
06-02-2023, 19:49
Spróbuję, dziękuję.