PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuł jest ale go nie ma



rkonik
06-02-2023, 15:31
Dziś napotkałem na bardzo dziwne zjawisko. Poszukuję osoby która miała podobną sytuację i wi co jest przyczyną.
Otóż osoba wprowadzająca nowy Artykuł kliknęła Zastosuj. Taka jest wersja tej osoby a nie mam podstaw jej nie wierzyć.

Efektem jest powstanie dwóch artykułów które są widoczne na froncie ale na liście backendu ich nie widać.
Jeżeli przeglądam dziennik użytkownika widzę że utworzyła dwa artykuły. Mogę je kliknąć i wejdę ale bez znaczenia który kliknę i tak mnie kieruje do jednego.
Wpisując na siłę adres https://WEBSITE_URL/administrator/index.php?option=com_content&view=article&layout=edit&id=ID Wejdę tylko do jednego do drugiego nie mam dostępu. Podkreślę że wykonuję to z poziomu SuperAdmina.

Co może być przyczyną takiego efektu? Artykuł od frontu jest widoczny ale w zapleczu na liście nie widnieje. Tak sprawdziłem kosz usunięte itd nigdzie go nie widać.

rkonik
08-02-2023, 00:22
Może ktoś jest w stanie podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny? Znalazłem sytuację w jakiej się to dzieje. Okazuje się że jak wprowadzimy pewne znaki w tytule artykułu występuje błąd i wyskakuje komunikat że nie został zapisany artykuł a faktycznie jest w bazie danych. Ponowne zapisanie powoduje duplikat artykułu w bazie z nowym ID.
Co ciekawe w Bazie danych widzę artykuł ale w zapleczu strony się on nie wyświetla. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć jak rozwiązać ten problem by artykuły z bazy jednak pokazały się w zapleczu bym mógł z nim wykonać jakieś prace.

siristru
08-02-2023, 15:48
Sprawdź w bazie czy jest relacja z ID artykułu w tabeli #_workflow_association.
Jeśli nie ma to utwórz.

Sprawdź też czy nie posypał się primary index w tabeli z artykułami.