PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z z-index dla chowanego menu wersji mobilnej



majan
10-02-2023, 13:13
Siemka,
próbowałem na różne sposoby i już niestety brakuje mi sił i nie umiem znaleźć rozwiązania dla swojego problemu, który występuje w wersji mobilnej strony http://serwer2308130.home.pl/hekabe/. Mam stworzone pływające menu, które pozostaje widoczne kiedy użytkownik skroluje stronę oraz skrypt który zmniejsza logo tak aby było ciągle widoczne na pasku z menu.

Ustawiłem z-index dla logo 1050; tak aby był zawsze widoczny (domyślnie logo chowało się)
#hkb_header_inner .hkb_header_logo
{
position:fixed;
z-index:1050;
transition: all 0.4s ease-in-out 0s;
}

W przypadku wersji mobilnej po rozsunięciu się z prawej strony menu mobilnego logo nachodzi na całość menu i nie jestem w stanie się tego pozbyć. Ustawiłem wartości jak poniżej i wtedy boczne menu mobilne zasłania logo i pasek menu tak jak powinno być, ale gdy skroluje stronę w dół to pasek menu zasłania logo, co jest błędem.

@media only screen and (max-width: 767px)
{
.innermenu
{
z-index:1051;
}


}

Wydaje mi się, że z-index powinien być zmieniony tylko dla klasy "menu-center navbar-collapse nav-menu collapse show" ale jak tam ustawiam ten parametr to nic sie nie dzieje.

Wiem, że może to troche zagmatwane ale myślę, że jeśli ktoś otworzy strone i włączy inspecję, zrozumie o co chodzi.

Dzięki za pomoc!
/mjn

Frodoo
10-02-2023, 14:34
Dodaj może taki styl


#nav_menu{margin-top:100px;}

To obniży to menu na dół i logo będzie widoczne

majan
10-02-2023, 14:52
Nie bardzo działa, bo nie widze żadnej różnicy

Frodoo
10-02-2023, 15:17
Sprawdź przez zbadaj element czy ten styl jest dodawany w ogóle czy jest przekreślony. Wstawiłeś go do jednego z plików css szablonu czy jakoś dodatkiem?
Sprawdź jeszcze tak dodając !important


#nav_menu{margin-top:100px !important;}

Frodoo
10-02-2023, 18:06
Widzę, że udało się. Na razie nie widzę aby inaczej to naprawić. Można byłoby dodać tło do bocznego menu, ale to zasłoni logo.