PDA

Zobacz pełną wersję : Method Joomla\CMS\Response\JsonResponse::__toString() must return a string value



kentarojd
18-02-2023, 09:47
Dzień dobry

Mam problem z dodawaniem grafiki w joomla 4. Robiąc artykuł wyskakuje mi
Method Joomla\CMS\Response\JsonResponse::__toString() must return a string value

Klikając w obrazek wprowadzenia, obrazki wyświetlają się. Problem tyczy się dodawania obrazków do artykułów. Przez dodatkowy komponent djmedia obrazki wchodzą. Próbowałem już wszystkiego. Na czystej instalce wszystko działa. Po przełączeniu z php 7.4 na 8.0 błąd nie wyskakuje jednak zdjęcia i tak się nie ładują.
10090

siristru
19-02-2023, 15:04
Dobra, pytania:

1. Chodzi o dodawanie obrazka do TREŚCI artykułu, korzystając z panelu edycji?
2. Czy twoim aktualnie używany edytorem jest TinyMCE?
3. Błąd pojawia się dokładnie kiedy? Opisz kroki... a najlepiej nagraj filmik pokazujący problem: https://www.screencapture.com/
4. Dodane zdjęcia nie ładują się... ale na froncie czy na zapleczu? Pliki są fizycznie na serwerze?

kentarojd
19-02-2023, 16:41
Problem rozwiązałem.
1. Tak
2. Tak ale w innym też nie działało
3. Po aktualizacji z j3.10 na j4
4. Pliki fizycznie są na serwerze, upload działał normalnie.

Tak jak wyżej pisałem problem rozwiązałem w następujący sposób. Przed aktualizacją do j4, na starej stronie j3.10 wyrzuciałem wszystkie dodatki jakie nie były kompatybilne, nawet te bez których wyrzucenia aktualizacja by przeszła. Następnie przełączyłem na wbudowany szablon. Następnie opróżniłem bufor i zaktualizowałem do j4.

siristru
19-02-2023, 17:23
Eh, czyli bruździło ci jakieś rozszerzenie przetwarzające treść... 90% problemów po migracji to niedokładne wyczyszczenie niekompatybilnych rozszerzeń.
Ale przecież migrator fajnie pokazuje co sprawi problemy :)

kentarojd
19-02-2023, 17:28
Przepraszam za zamieszanie, jednak błąd przed chwilą znowu wrócił i udało mi się rozwiązać. Powodem na 100% nie były te rozszerzenia jednak tak jak piszesz niekompatybilność dodatków również mogła być powodem. Myślałem, że jest ok bo zdjęcia w folderach pokazywały się. Jednak edytując kollejny artykuł błąd pojawił się ponownie. Po wejsci na ftp zauważyłem dziwne krzaki w nazwie jednego z plików
"Info ÔÇö kopia.png" po wykasowaniu błąd się nie pojawia :) Teraz nie wiem dlaczego niektóre obrazki mają krzaki w nazwach ale najważniejsze, że wiem jak to odkręcić. Pozdrawiam

siristru
19-02-2023, 18:25
Możliwe, że krzaczki pojawiły się po skopiowaniu na serwer... może oryginalne nazwy zawierały litery ze znakami diakrytycznymi.
Najlepiej jest wysyłać pliki bez spacji (używać - zamiast spacji) oraz tyli z literami łacińskimi, bez znaków specjalnych.