PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 4 jak wstawić hiperłącze do artykułu



czikiaj1ab
05-03-2023, 15:50
Dzień dobry.

Mam prośbę przeniosłem się na Joomla 4 i mam problem.
W jaki sposób wstawić hiperłącze do artykułu, który zrobiłem wcześniej.
Gdy kilkam na ikonkę do wstawiania linków mam puste pole.
Taki sam podgląd mam gdy wybieram polecenie wstaw i gdy klikam na ikonkę do wstawiania linków.
Gdzie mam zmienić ustawienia żebym widział przy wstawianiu linków moje artykuły?

https://drive.google.com/file/d/1M-S-FP8tl3Qd_WpBkVE8jJ7Dwp9oOajn/view?usp=share_link

rkonik
05-03-2023, 17:00
Co oznacza że się przeniosłeś? Przeniosłeś się z innej wersji joomla czy innego CMS-a?
Dokładnie tak jak przedstawiłeś na zrzucie wprowadzasz URL i zapisujesz. Jeżeli coś nie działa to wyczyść pamięć podręczną przeglądarki może po przenoszeniach coś przeglądarka pamięta.

czikiaj1ab
05-03-2023, 19:31
Do tej pory pracowałem na Joomli 3...
Na swoim serwerze utworzyłem poddomenę i ze starej wersji przenoszę materiał do nowej.
Robię strony wchodzące w skład tematu wina domowe.
Problem polega na tym, że gdy na stronie zbiorczej dotyczącej win domowych chcę zrobić odnośnik z miniatury do strony Wino porzeczkowe i nie wiem jak to zrobić!
Moje pytanie dotyczy jak wstawić link do strony, którą utworzyłem.
Gdzie mam wyszukać bezpośredni link do strony Wino porzeczkowe, tak żebym mógł tylko kliknąć na nazwę strony i żeby było OK.

rkonik
06-03-2023, 12:23
Standardowo nie będziesz miał tego w edytorze. Mam na myśli edytory które są domyślnie dostarczane z J4. Musisz mieć jakiś plugin. (nie znam więc nie polecę)
Ewentualnie kupić niesamowity edytor JCE. Ja używam zawsze wersji PRO i tam klikasz i wybierasz artykuł komponenet czy co tam chcesz. Nie znam wersji bezpłatnej czy też tą opcje ma natomiast płatna ma i świetnie się sprawdza.

czikiaj1ab
06-03-2023, 15:56
Dziękuję za odpowiedzi i za pomoc.
Szukałem w Internecie i zainstalowałem dodatek JCE i problem rozwiązany.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za udzielone odpowiedzi.
Dodatek JCE w bezpłatnej wersji do Joomla 4 pobrałem z linku
https://extensions.joomla.org/extension/jce/