PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z działaniem zaplecza



killerw
31-05-2023, 23:29
Witam,
Posiadam od paru dni problem z zapleczem joomla ponieważ po zalogowaniu i stworzeniu nowego artykułu nie mogę go zapisać bo klikać w przycisk zapisz nie ma reakcji tak samo zapisz i zamkniej dopiero klikne anuluj to wychodzi mi do artykułów. Dodatkowo widzę, że ta opcja zapisz nie działa wielu miejscach nawet w user, czy w komponencie kalendarz. Obecnie posiadam wersje Joomla! 3.10.11 Stable, i wersje php 7.4.33. Jedynie działanie zapisu działa jeśli joomle przestawie w tryb debugowania czyli na serwerze w opcji php włącze display errors i zmienie w pliku konfiguracyjny dwie zmienie (public $debug = 1; public $debug_lang = 1;) to wtedy nie wiem gdzie szukać błędu ale działanie zapisu działa ale przecierz nie da tak się pracować i strona wyświetla się dziwnie. Jeszcze przestał działać contact ale po wyczyszczeniu pliku validate.js, kontakt działa. Wrzucałem z powrotem ten plik i dalej zaplecze nie działa tak więc coś innego musiało zepsuć stronę i zaplecze :( Proszę o pomoc

siristru
03-06-2023, 00:58
Nie włączaj debug_lang bo to służy do debugowania języka.
Jak nie działa zapisywanie to może być jakiś konflikt ze skryptami js na zapleczu.

killerw
05-06-2023, 20:26
Nie włączaj debug_lang bo to służy do debugowania języka.
Jak nie działa zapisywanie to może być jakiś konflikt ze skryptami js na zapleczu.
tzn. to co mam zrobić w takim przypadku czy ściągnąć wersje joomli postawić gdzieś a potem przekopiować js?
jak widzę problem ciężki mało kto miała z tym do czynienia ale działam dalej i oczywiście liczę na pomoc innych może coś jeszcze podpowiedzą

siristru
05-06-2023, 21:35
Możesz przeinstalować kluczowe pliki Joomla - jest taka opcja w aktualizacji.
Możesz też wgrać system plików czystej Joomli (w tej samej wersji) ręcznie przez FTP.
Konflikt może być spowodowany przez jakiś dodatek - przejrzyj zatem co masz zainstalowane.
Skrypty js mogą też być blokowane przez np. błędne ustawienia w htaccess albo konfigurację serwera.