PDA

Zobacz pełną wersję : Dostęp do zawartości strony po wykupieniu subskrybcji



majan
05-07-2023, 08:25
Witam,
ostatnio dostałem zapytanie czy pomógłbym w stworzeniu strony, głównie zawierającej materiały dydaktyczne, a dostęp do nich będzie po wykupieniu subskrypcji na odpowiedni okres, coś na wzór strony twinkl.com. Oczywiście nastąpiło wiele pytań i niewiadomych w związku z tym zacząłem szukać odpowiedzi, i mimo iż wydaje mi się że temat nie jest prosty to jednak jest możliwy. W związku z tym chciałbym się Was doradzić, czy macie jakieś doświadczenia i możecie polecić jakiś moduł/komponent który umożliwi dostęp do zawartości po zakupie subskrypcji ?

Póki ci widzę to tak:

Dj-Catalog - Moduł co prawda do tworzenia sklepu, ale zawiera możliwość sprzedawania subskrybcji, dodatkowo można go zintegrować z polskimi płatnościami PayU i Przelewy24, nie wiem dokładnie jak ta integracja wygląda ale może ktoś już to robił i powie coś wiecej?
Do przeglądania materiałów, aby nie móc ich pobierać z WWW - moduł który będzie tworzył flipbooki z pdf


Dodatkowo:
czy ktoś kojarzy czy jest jakiś moduł który umożliwi tworzenie interaktywnych quizów, tak aby móc umieszczać je na www?
moduł który pozwoli na blokowanie ściągania materiałów z www?
moduł do blokowania nieaktywnych kont które nie potwierdziły adresu email, tak aby nie robić śmietnika z userami?

Jeśli ktoś robił już podobny projekt i będzie chętny podzielić się doświadczeniami będę wdzięczny.

/majan

terra
05-07-2023, 09:55
Tutaj masz rozszerzenia z subskrybcją https://extensions.joomla.org/tags/membership-subscriptions/
a tutaj lms i quiz https://extensions.joomla.org/tags/lms/

Nie ma takiej możliwości, aby uniemożliwić pobieranie udostepnionej treści na stronie WWW. Można np, blokować prawy przycisk myszy itp... ale to tylko autor oszukuje się, że coś chroni. Jedyną metodą jest ograniczanie dostępu, poprzez stosowanie systemu autoryzacji, a to w Joomla masz i jeśli rozszerzysz to o dobry komponent subskrybcji (który rozwinie system autoryzacji :) ) to powinieneś osiągnąć zamierzony cel.

W joomla komponent użytkownicy -> opcje tam masz wiele funkcji które pozwolą np. na wymuszanie aktywacji konta, przy rejestracji, dzięki temu po pewnym czasie możesz usuwać wszystkie konta, które nie były aktywowane. Konto nieaktywowane nic nie może w systemie bo się nie zaloguje.