PDA

Zobacz pełną wersję : BIP GovArticle - Migracja do Joomla 4



Przemek_ZWA
26-07-2023, 15:03
Cześć,

W związku z tym że Joomla 3.10 kończy wsparcie 17 sierpnia 2023 r. dobrze byłoby przenieść BIP oferowany przez Kuźnię Dostępnych Stron do Joomli 4

Mi niestety się nie udało
Sam komponent się instaluje ale po przejściu w komponenty/govarticle/artykuły wyskakuje komunikat

Wystąpił błąd.
500 behavior::tabstate not found.

terra
26-07-2023, 20:25
To jest dosyć proste, ten komponent nie ma wersji dla J4. Ostatnia aktualizacja govArticle była siedem lat temu. Projekt od tamtego czasu się nie rozwija, jak sądzę dlatego, że zwykle jednostki publiczne bazują na bip.gov.pl i nie jestem przekonany, czy warto. Obecnie przy parciu na centralizację takich systemów przez rząd.

Przemek_ZWA
08-08-2023, 10:30
Wiele samorządów korzysta z tego modułu i myślę że korzystaliby nadal.

Niestety z BIP jest ten problem, że niektóre treści tam publikowane muszą być dostępne wiele lat dlatego fajnie byłoby zrobić migrację do nowszej wersji.

Jestem w stanie zlecić komuś dostosowanie tego modułu

terra
08-08-2023, 10:59
To nie jest moduł tylko komponent, ale jeśli chcesz to mogę go zmigrować, napisz na priv

terra
08-08-2023, 21:03
Przepraszam, że publikuję to tutaj, ale ponieważ spływaja na priv pytania i prośby o publikację, o Gov Article dla J4, to może publicznie poinformuje.
W przypadku migracji strony do J4 oferuję migrację GovArticle jako indywidualne rozwiązanie, w kwocie 4000 zł netto. Kwota oczywiście może spadać, jeśli będzie większa liczba podmiotów zainteresowanych, ale nie sądzę abym mógł to zaoferować jako darmową usługę, chociażby dlatego, że prowadzę działalność gospodarczą (https://www.joomlaterra.pl/).
Żeby uprzedzić wszelkie dodatkowe komentarze, oczywiście jeśli ktoś chce to zrobić taniej lub za darmo, jestem jak najbardzie za, nie widzę problemu, ponieważ dla mnie to nie jest priorytet.

malkowitch
06-11-2023, 18:50
To ciekawe, że ktoś oferuje migrację komponentu, który pisaliśmy :) Tym bardziej, że komponent dla Joomla! 4/5 jest już w fazie testów i nigdzie go nie publikowaliśmy :)

terra
07-11-2023, 08:12
Każde rozwiązanie open source może rozwijać się niezależnie od autorów :) . Ten Wasz komunikat pewnie pomoże wszytkim oczekującym.

alex51
09-11-2023, 14:31
To bardzo chwalebne, że autor rozszerzenia postanowił dostosować GovArticle do nowej wersji Joomla!, tylko warto byłoby poinformować o możliwościach dostępu do zaktualizowanego komponentu. We wcześniejszej wersji był udostępniony bezpłatnie w ramach Kuźni Dostępnych Stron. Wiem, że wiele instytucji skorzystała z tego rozwiązania licząc na jego aktualizacje, stąd moje pytanie o charakter podjętych prac nad aktualizacją.

malkowitch
09-11-2023, 15:34
Jedyny sposób żeby zapewnić wsparcie dla takiego oprogramowania to komercjalizacja. Cena nie jest jeszcze ustalona ale na pewno będzie konkurencyjna w porównaniu z rynkiem BIP. Wraz z nową wersją do oprogramowania wejdą także nowe funkcje z Joomla! a wśród nich pola niestandardowe i przepływy pracy. Więcej będzie można się dowiedzieć na stronie govarticle w momencie publikacji co będzie miało miejsce w najbliższych 2-3 tygodniach.

james.bien
12-03-2024, 15:40
Czy coś w powyższym temacie się dzieje? Nie za bardzo mogę coś znaleźć.

JB

malkowitch
12-03-2024, 16:54
Czy coś w powyższym temacie się dzieje? Nie za bardzo mogę coś znaleźć.

JB
Dzieje się, czekamy na umowę z kancelarii która powinna być gotowa w drugiej połowie miesiąca. Jak tylko zakończymy formalności damy znać.

malkowitch
06-05-2024, 21:08
Witam wszystkich. Dobra nowina, prace nad GovArticle dla Joomla! 4 (https://govarticle.pl/) zostały zakończone i jest już dostępny do zakupu.

Pakiet można nabyć w 2 zestawach:
- Komponent z możliwością importu treści z GovArticle 3.x
- Komponent z możliwością importu treści z GovArticle 3.x wraz z szablonem Joomla! dla BIP-u.

Pierwsza opcja pozwala na aktualizację Komponentu z wersji na Joomla! 3 do wersji na Joomla! 4 (oraz w najbliższym czasie na 5).
Druga opcja pozwala na aktualizację Komponentu z wersji na Joomla! 3 do wersji na Joomla! 4 (oraz w najbliższym czasie na 5) oraz zawiera szablon Joomla! dla BIP-u. Zawiera także dodatek treści przykładowych pozwalający na postawienie BIP-u w ciągu 5 minut bądź przejście na nasz szablon BIP-u w wypadku, gdy korzystało się np. z szablonu BIP-u dostępnego z Kuźni Dostępnych Stron.

Joomla! 5 ma drobną zmianę w API, która wymagać będzie drobnej zmiany w wyświetlaniu artykułu. Zaktualizowana wersja GovArticle z obsługą Joomla! 5.1 zostanie wydana w przyszłym tygodniu i oczywiście udostępniona wszystkim posiadaczom zakupionej licencji (aktualizacja będzoe już bezproblemowa).

Bez względu na wybrany zestaw licencja jest dożywotnia z rocznym dostępem do aktualizacji.

Na stronie można też znaleźć dokumentację i filmy z procesu aktualizacji lub stawiania nowego BIP-u (https://govarticle.pl/dokumentacja/).

malkowitch
17-05-2024, 12:58
Komponent obsługuje już Joomla! 5/5.1, w trakcie testowania obsługa Joomla! 5.2