PDA

Zobacz pełną wersję : Prosba o pomoc - Spinacz RSS kodowanie



Kasiek
11-04-2007, 11:02
Witam,
Posiadam joomle Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] na serwerze linuxa z sql 5.0.22 i php 5.1.6. Podpinam różne kanały rss z różnych stron pod spinacz i zamiast polskich znaków typu ą,ę,ź,ł mam ?.
Wydaje mi sie że jest to błąd w oprogramowaniu joomli. Jeśli ktoś wie jak mi pomóc proszę o kontakt mailowy kpurgal@interia.pl z drugiej strony dobrym pomysłem byłoby wypuszczenie łatki do tego błędu bo masa ludzi ma z nim kłopoty i nie za bardzo mogą sobie z tym poradzić. A funkcja rss jest jedną z bardziej istotnych w joomli dla potencjalnych użytkowników.

Z góry dziękuję za wszelkie przydatne informacje oraz zapraszam Was do podzielenia się swoimi uwagami apropos tego problemu.
Mam joomle 1.0.11 Stable [Sunbow] na serwerze z php 5.1.6 i SQL 5.0.22. Podpięłam kanały rss pod spinacz w standardowy sposób i zamiast polskich znaków typu ł,ą,ć,ź,ż pojawia mi się ?. Nie wiem jak naprawicć ten błąd i co zrobić żeby spinacz poprawnie funkcjonował. Prosze was serdecznie o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Z poważaniem

Kasia

eel
12-04-2007, 09:51
To jest problem ogólny z mysql ver. 5, nie pierwszy zresztą. Jeśli masz dostęp do plików konfiguracyjnych na serwerze, to kodowanie polskich znaków dla php ustaw na ISO-8859-2 (latin2), natomiast w mysql musi zostać latin1-swedish-ci i radzę nie konwertować kodowania (trwała utrata polskich liter), wówczas jakoś to działa (na stronach jest OK, phpmyadmin źle wyświetla). Każda inna konfiguracja powoduje błędy w wyświetlaniu polskich znaków. Z tego co się już orientowałem pomocne może być ponowne skompilowanie paczki z mysqlem pod linuxem, tak aby domyślnym kodowaniem był już latin2.
Jeżeli macie inne sugestie i pomysły, to piszcie :)

Dakota
24-04-2007, 02:39
[quote=Kasiek;37114]Witam,
Posiadam joomle Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] na serwerze linuxa z sql 5.0.22 i php 5.1.6. Podpinam różne kanały rss z różnych stron pod spinacz i zamiast polskich znaków typu ą,ę,ź,ł mam ?.
Wydaje mi sie że jest to błąd w oprogramowaniu joomli. Jeśli ktoś wie jak mi pomóc proszę o kontakt mailowy kpurgal@interia.pl z drugiej strony dobrym pomysłem byłoby wypuszczenie łatki do tego błędu bo masa ludzi ma z nim kłopoty i nie za bardzo mogą sobie z tym poradzić. A funkcja rss jest jedną z bardziej istotnych w joomli dla potencjalnych użytkowników.

mialam podobny klopot tez nie wyswietlaly mi sie polskie litery ....sprobuj zainstalowac modul slick rss... ja go teraz mam i wszystko jest ok, dziala bez zarzutu...podaje link skad mozna pobrac ten modul...
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,1649/Itemid,35/
jak chcesz zobaczyc jak wyglada dzialajacy modul to zapraszam na strone http://polish-lace.5o.pl/joomla/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
jedna uwaga...strona jest w trakcie budowy... :)

Pozdrawiam Dakota

Kasiek
29-04-2007, 16:31
ROZWIAZALAM PROBLEM ;)

DLA ZAINTERESOWANYCH PODAJE LINK DO MOJEJ WYPOWIEDZI:
http://www.joomla.pl/forum/showthread.php?t=1413&page=3