PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 4 wielojęzyczność



majan
30-08-2023, 18:29
Witam,
Tworze stronę wielojęzykową i mam pewien problem, mianowicie... O ile nie ma żadnego problemu aby artykuły czy moduły ustawić pod odpowiedni język to zastanawiam sie jak rozwiązać problem z np. sloganem firmy, który jest w języku polskim znajdujący się w nagłówku, a po zmianie powinien byc np. w angielskim. Wiem, że można skopiować szablon ale kiedy poprawiam index.php i zmieniam odpowiednie treści, to wtedy zmienia mi się dla wszystkich języków i nie ważne jaki mam wybrany język, tak jakby skopiowany szablon nie był tylko dla wybranego języka, mimo że w menu mam zaznaczone, że ma korzystać z konkretnego języka. Ewidentnie coś albo robię źlę. Zastnawiam się czy po prostu nie wgrać szablonu na nowo z zmienioną nazwą, ale wydaje mi się że nie tędy droga. Ktoś chętny pomóc. Mogę ewentualnie udostępnić zaplecze.

/majan

terra
31-08-2023, 00:35
jeśli zamienisz slogan na zmienną tekstową, a w szablonie stworzysz wersje jezykowe dla tej zmiennej, to bedzie się ona zmieniała zależnie od zastowanego języka.

rkonik
31-08-2023, 12:17
jeśli zamienisz slogan na zmienną tekstową, a w szablonie stworzysz wersje jezykowe dla tej zmiennej, to bedzie się ona zmieniała zależnie od zastowanego języka.

Tylko należy pamiętać skąd jest szablon. Ponieważ jeżeli przyjdzie aktualizacja szablonu to będzie wszystko nadpisane. Chyba że autor tematu wykonał sam szablon to nie powinno być tego problemu ale nic na ten temat nie wspomniał.

terra
31-08-2023, 18:52
tak czy siak, jedyne sensowne rozwiązanie to zmienne językowe, a póki co rozumiem że szablon nie ma wersji językowych