PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić parametr itemid?



atb80
11-04-2007, 14:05
Witam.
W jaki sposób zmienić parametr itemid?
Chodzi mi dokładnie o coś takiego:
Obecnie kiedy na stronie głównie wciskam pod artykułem "czytaj dalej" każdy odnośnik ma parametr itemid=1 (jak start strony głównej). Zależy mi, aby to zmienić z tego powodu, że nie chowa mi się prawe menu, które powinno być wyświetlane TYLKO na stronie głównej...
W jaki sposób mogę to zrobić?

wicy
22-09-2007, 23:20
Widzę, że od roku nikt nie znalazł na to pytanie odpowiedzi :( Mam dokładnie ten sam problem i pewnie nie doczekam się pomocy.
Jeśli jakoś udało Ci się rozwiązać ten problem, proszę o opis.

atb80
23-09-2007, 13:28
Gdybym tutaj czekał na pomoc to bym się jej nie doczekał. Oficjalne forum joomla i nie można się doprosić kogokolwiek o cokolwiek... Śmieszne to jest
Poza tym uważam, że jest to dosyć poważna wada i powinna zostać wypuszczona do niej jakaś łatka...

Problem ten naprawił mi informatyk. Musisz podmienić jeden plik. Wyślij mi maila - wyślę Ci ten plik to wymiany.

atb80@O2.PL

wicy
23-09-2007, 14:06
Dzięki za szybką reakcję!
Nie siedzę z założonymi łapami. Wiem już, że najprawdopodobniej odpowiedzialna jest za to funkcja show() i itemid() w pliku components\com_content\content.html.php, ale nie umiem sobie z tym jeszcze poradzić.
Jeśli miałbyś ten plik stosownie zmodyfikowany, to bardzo proszę o kopię na wicy @ go2.pl

zwiastun
23-09-2007, 14:20
Gdybym tutaj czekał na pomoc to bym się jej nie doczekał. Oficjalne forum joomla i nie można się doprosić kogokolwiek o cokolwiek... Śmieszne to jest

....

Problem ten naprawił mi informatyk. Musisz podmienić jeden plik. Wyślij mi maila - wyślę Ci ten plik to wymiany.

atb80@O2.PL

Biedaczysko! Jakoś inni się doczekują, a Ty nic. Nie dziwię się jednak, zgodnie z zasadą - jak Kuba Bogu.
Dałeś ewidentny przykład swoim postem, że nie tylko na pomoc nie zasługujesz, ale śmiem twierdzić, że na korzystanie z Joomla! również! Mimo "pomocy" oferowanej na maila.
Przykre!

atb80
23-09-2007, 14:37
I niby Ty mi pomogłeś? Taaaak?

Nie bądź śmieszny... Problem załatwił mój informatyk...
Poza tym wypraszam sobie głupie teksty pod moim adresem. Od Ciebie nic nie oczekuję i mam w głębokim poważaniu na co zasługuję Twoim zdaniem, a na co nie...
Jeśli znów nie miałeś w nocy sexu i teraz Twoja frustracja przerasta poziom Twojej inteligencji to idź do wc i załatw to sam - może Ci się humor poprawi...
Sorry, ale fakt że jesteś administratorem tego forum nie upoważnia Cię do obrzucania kogoś obelgami.

zwiastun
23-09-2007, 14:49
Żegnam na 3 miesiące.

wicy
23-09-2007, 18:58
Biedaczysko! Jakoś inni się doczekują, a Ty nic. Nie dziwię się jednak, zgodnie z zasadą - jak Kuba Bogu.
Dałeś ewidentny przykład swoim postem, że nie tylko na pomoc nie zasługujesz, ale śmiem twierdzić, że na korzystanie z Joomla! również! Mimo "pomocy" oferowanej na maila.
Przykre!
Jakieś dziwne zasady prezentujesz na tym forum. Widzę, że zgodnie z tą zasadą jako nowy i zielony mógłbym sobie czekać na pomoc w nieskończoność. Faktycznie smutne.
Dzięki atb80 nie muszę bujać się z problemem, który wg mnie jest ewidentnym błędem joomli a jakoś nie znalazłem właściwych rozwiązań nawet na stronach joomla.org i stronach angielskich "wyjadaczy".

Pozdrawiam pomagających

atb2
24-09-2007, 07:54
To się nazywa demokracja..."Nie podobają Ci się moje poglądy to spierd****"... Reszta jest kolorowa i piękna, a jeśli nie i odważysz się o tym napisać to nie zasługujesz na to...
Najlepiej zmień system CMS, bo skoro obraziłeś administratora to nie masz prawa go używać...
Pozdro dla Dzieci Giertycha... Efekty widać wcześniej niż wszyscy się spodziewali...

nexus246
24-09-2007, 09:36
To jest internet a nie demokracja, joomla.pl nie wzięła się znikąd tylko ktoś nad tym pracował i pracuje i zapewne nie zdajecie sobie sprawy ile to jest pracy skoro zatrudniacie informatyków do takich bzdur.

A w temacie - to o czym piszecie to nie jest żaden błąd, zdradza jedynie nieznajomość systemu.

wicy
24-09-2007, 12:59
A w temacie - to o czym piszecie to nie jest żaden błąd, zdradza jedynie nieznajomość systemu.
Oczywiście, że nie znam systemu. Mam się tego wstydzić? Po pierwsze, gdybym go znał, sam poprawiłbym sobie ten błąd i nie zawracał sobie i innym głowy na forum. Po drugie - skoro jest to system tworzony przez kogoś dla kogoś, powinien być właśnie tak zrobiony, żeby nie znać sysemu (czy kupując auto muszę być koniecznie mechanikiem??). Wszelkie niedogodności (żeby nie powiedzieć błędy) związane z funkcjonowaniem cms, a wymagające bezpośredniej ingerencji w kod są moim zdniem błędami. Jak inaczej nazwać właśnie kwestię błędnego konstruowania tekstu linku pod przycisk readmore?? Jeśli nie jest to błąd, to znaczy, że może ja coś robię źle? W takim razie proszę mi pokazać jak go wyeliminować posługując się tylko panelem administracyjnym.
Jeszcze jedno pytanie, tak przy okazji zupełnie... jak zatem poznać system? Czy są gdzieś udokumentowane funkcje, parametry ich wywołań i objaśnione na tyle, żeby poznać system??

Qbitsu
24-09-2007, 14:26
Wszelkie niedogodności (żeby nie powiedzieć błędy) związane z funkcjonowaniem cms, a wymagające bezpośredniej ingerencji w kod są moim zdniem błędami. Jak inaczej nazwać właśnie kwestię błędnego konstruowania tekstu linku pod przycisk readmore??
To czy link readmore jest błędem, czy nie, to jest rzecz względna. Zespół programistów, którzy pisali system Joomla! tak sobie to wymyślili. Zaletą J! jest to, że jest to oprogramowanie "open source", więc jak coś Ci w nim nie odpowiada, to zmieniasz to.

zwiastun
24-09-2007, 18:09
Jakieś dziwne zasady prezentujesz na tym forum...
Pozdrawiam pomagających


To się nazywa demokracja..."Nie podobają Ci się moje poglądy to spierd****"...

To nie jest kwestia demokracji tylko zwykłego chamstwa!, które, jak widać, nieobce jest również drugiemu z cytowanych respondentów (powtórnie - jak można przypuszczać - zarejestrowany artb80).
Pan atb80 został ukarany nie za poglądy, ale za chamski post!

Może i nie uzyskał na tym forum pomocy jakiej oczekiwał (zadałem sobie trud i przejrzałem wszystkie przezeń zgłaszane "problemy"). Jakie stawiał pytania, takie otrzymywał odpowiedzi. Skrytykował - ma prawo. Ale pouczył jeszcze, że jego zdaniem "błąd" powinien być naprawiony jakaś łatką. Po czym oznajmia, że jemu zrobił to informatyk, pytającemu prześle plik na maila, a resztę użytkowników ma gdzieś! Bo co go to obchodzi, że inni też być może skorzystaliby z rozwiązania (pomijając kwestię, czy warto).

Wicy, czy nadal uważasz, ze to dziwna zasada, gdy oczekuję, że jak ktoś ma rozwiązanie, to należy się z nim podzielić - ze wszystkimi, a nie z "Kaziem Kowalskim" na maila?
atb2 - jak widzę nadal niczego się nie nauczyłeś. W związku z powyższym - czeka Cię powtórne pożegnanie na 3 miesiące, tym razem z blokadą IP.

zaru
29-09-2007, 11:22
Dyskusja przez ostatnich kilka postów zeszła na boczny tor :-(, ale jeżeli jeszcze kogoś to interesuje wydaje mi się, że rozwiązanie problemu w przypadku wersji 1.0.13 jest bardzo proste (chociaż ja spędziłem dzisiaj ze 2 godziny, żeby do tego dojść :)):

Otóż z chwilą wdrożenia wersji J 1.0.12 został zmodyfikowany sposób generowania itemid. Szczegółowy opis tutaj: http://www.joomla.org/component/option,com_jd-wp/Itemid,33/p,240/

Powodowało to problemy - również u mnie - jeżeli ktoś chciał, żeby artykuły wywoływane ze strony startowej były wyświetlane bez modułów tejże strony (w telegraficznym skrócie oczywiście).
Obszerna dyskusja na ten temat tutaj:
http://forum.joomla.org/index.php/topic,125365.0.html

jest tutaj równiez rozwiązanie dla J v. 1.0.12 - ręczna modyfikacja pliku components/com_content/content.html.php.

Na forum joomla.pl jest też pewne rozwiązanie w poście:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=9476&highlight=com_content&page=2

Twórcy joomla świadomi tego problemu (a właściwie różnych wymagań użytkowników CMSa) wprowadzili w wersji 1.0.13 możliwość wyboru sposobu generowania itemid z pozycji panelu administracyjnego - i tutaj Wicy nie masz racji, bo właśnie można to w ten sposób zrobić.

Ścieżka: Konfiguracja globalna/Treść/Tryb zgodności ItemId.

... i przynajmniej u mnie śmiga, że miło - bez konieczności podmieniania plików, zatrudniania informatyków, ingerencji w kod, itp. :)

mery_master
28-03-2008, 19:14
No tak można wyłączyć? Ale czy to nie jest ważne, żeby było ?