PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana czcionki i wyglądu przeglądu artykułów



rafaltom0
04-12-2023, 15:13
Witam, mam problem i nie potrafię znaleźć rozwiązania. Próbuję zrobić stronę lokalnego klubu biegacza, stawiam pierwsze kroki w tym temacie, ale już na początku natrafiłem na efekty braku edukacji w tym kierunku :(
1. Chciałbym zmienić wielkość czcionki w tytułach artykułów, które wyświetlane są na stronie głównej. //Edit: to już ogarnąłem edytując CSS//
2. Rozjeżdża mi się przegląd artykułów na głównej stronie, tzn. zamiast być w poziomie, jest w pionie.
3. Czy da się zrobić, aby w widoku przeglądu, prostokąty z podglądem artykułu były równych rozmiarów?

Z góry dziękuję za pomoc.
Wersja Joomla 5.0.1

Ad.2 zamieszczam screen jak jest teraz, a jak chciałbym aby było.
Jest
10186

Tak Chciałbym aby było
10187

pablop76
04-12-2023, 21:54
Ustaw to w pozycji menu, która wyświetla ten układ

10189

rafaltom0
05-12-2023, 16:29
Mam tam tak jak na foto. Chyba jestem zbyt zielony, bo nie mam pojęcia co jeszcze ustawić...
10190

pablop76
06-12-2023, 09:35
Załącznik nie działa

terra
06-12-2023, 10:47
Po pierwsze Joomla, do prezentacji używa 2 form:
1. Treść główna - definiowana jako COMPONENT - wyswietlana jest zawsze w tej samej pozycji
2. treść pomocnicza - definiowana jako dowolna pozycja na stronie, poza COMPONENT, to są zwykle moduły

ad1. Predefiniowany WIDOK o nazwie "Przegląd artykułów" prezentowany jest w części CONTENT i definiowany jest w pozycji MENU zakładka PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW.
Ustawienie 3 kolumn oznacza że, w pozycjach dajesz:
- pozycji głównych - 0
- pozostałych pozycji - 3
- kolumn - 3
- uporządkuj w kolumnach - w poprzek

Rozmiary zostaną dopasowane automatycznie, ale pamietaj, że tekst (ilość znaków) i obrazki powinny być tego samego rozmiaru , aby układ nie rozjeżdżał się.

ad2. możesz zastosować moduł o nazwie Artykuły - migawki, który również ma konfigurację ilości artykułów, wówczas wyswietlisz to w innym miejscu niż CONTENT

rafaltom0
06-12-2023, 14:55
Wrzucam jeszcze raz załącznik
10192

- - - Updated - - -


Ustawienie 3 kolumn oznacza że, w pozycjach dajesz:
- pozycji głównych - 0
- pozostałych pozycji - 3
- kolumn - 3
- uporządkuj w kolumnach - w poprzek

Rozmiary zostaną dopasowane automatycznie, ale pamietaj, że tekst (ilość znaków) i obrazki powinny być tego samego rozmiaru , aby układ nie rozjeżdżał się.

Myślałem że ilość tekstu i rozmiar obrazków nie będzie miał aż takiego znaczenia. Poprawię zaraz i sprawdzę.

terra
06-12-2023, 15:45
mówiąc o równej liczbie mam głownie na myśli, tekst wprowadzenia, jeśli używasz przycisku więcej, inaczej będą w różnych miejscach

rafaltom0
06-12-2023, 16:02
mówiąc o równej liczbie mam głownie na myśli, tekst wprowadzenia, jeśli używasz przycisku więcej, inaczej będą w różnych miejscach
Zauważyłem po czasie :)
Próbowałem ustawić wg. Twoich wskazówek, ale nadal jakoś dziwnie to wszystko się rozjeżdża.

terra
06-12-2023, 16:47
spróbuj najpierw bez tych klas

rafaltom0
06-12-2023, 17:49
spróbuj najpierw bez tych klas
Nie no, takie oczywiste rzeczy już sprawdzałem :)
Po dodaniu kolejnego artykułu rozjechało się tak:
10193

terra
06-12-2023, 17:54
zły załącznik

rafaltom0
06-12-2023, 18:14
zły załącznik
Niby jpg-a wrzucam, a jest problem już drugi raz :hmm:
10194

terra
06-12-2023, 18:36
coś chyba masz namieszane w samych artykułach (pewnie klasy albo divy), bo wygląda że wyswietla 2 artykuły jako jeden, tak jakby je połączył

rafaltom0
06-12-2023, 20:31
Właśnie wygląda tak, jakby łączyło artykuły związane ze sobą (podobne tytuły). Jak wyłączę z publikacji jeden z nich, to jest OK, ale nie rozwiązuje to problemu.
Sprawdzałem czy pomoże wrzucenie wszystkiego do tej samej kategorii, ale jednak nie ma to związku.

terra
07-12-2023, 07:46
Czy to są artykuły stworzone w edytorze Joomla, czy skopiowane z Word'a ?
1.Zaznacz cały tekst i użyj "Wyczyść formatowanie"
2. przełącz edytor na tryb kodu i sprawdź czy masz <div> i czy wszystkie są prawidłowo zamknięte </div> oraz czy pary/klamry, nie zachodzą na siebie.

stawiam an to, że masz jakiegoś div'a, który nie jest zamknięty lub źle edytowałeś css.
W css też każda klasa musi być poprawnie zamknięta, a atrybuty zakończone średnikiem

rafaltom0
07-12-2023, 18:08
Czy to są artykuły stworzone w edytorze Joomla, czy skopiowane z Word'a ?
Rzeczywiście były kopiowane, co prawda nie z Worda ale były ;)


1.Zaznacz cały tekst i użyj "Wyczyść formatowanie"
Zrobiłem to jeszcze raz, bo wcześniej też na to wpadłem. Niestety efektów brak :(


2. przełącz edytor na tryb kodu i sprawdź czy masz <div> i czy wszystkie są prawidłowo zamknięte </div> oraz czy pary/klamry, nie zachodzą na siebie.
No i tutaj pojawiły się dziwnym sposobem <div>-y. Ale nie sprawdzałem czy któryś był nie zamknięty, tylko przepuściłem tekst przez notatnik i wkleiłem od początku - Pomogło :)
Dzięki! :)

terra
07-12-2023, 18:13
Joomla rzadko miewa błędy :) , chyba że za takie uznać użytkownika :spoko::DD . Nie zrażaj się, teraz będzie tylko lepiej.

rafaltom0
07-12-2023, 19:48
Joomla rzadko miewa błędy , chyba że za takie uznać użytkownika
Zgadzam się :D


Nie zrażaj się, teraz będzie tylko lepiej.
Teraz kminie jak zmienić kolor czcionki w stopce, bo mam w kolorze tła :D Ale chyba na dziś mam dosyć :lol:

Dzięki za pomoc:up: