PDA

Zobacz pełną wersję : Dostępna strona w Joomla4



james.bien
30-01-2024, 16:08
Witam Forumowiczów.

Na niektórych stronach (instytucje publiczne, ale nie tylko i nie zawsze) można znaleźć przeważnie w górnej sekcji narzędzia umożliwiające osobom z niepełnosprawnościami możliwość przeglądania strony: np. zmiana kontrastu, wielkości czcionki itp.

Czy dla realizacji takiej funkcjonalności w Joomla4 jest dostępny jakieś rozszerzenie, dodatek? W jaki sposób można zaimplementować na swojej stronie taką funkcjonalność?

Pozdrawiam
JB

pablop76
31-01-2024, 09:39
Joomla ma wbudowany ten dodatek. Wystarczy włączyć. "System - Asystent dostępności Joomla". Ale to jest zbędne ponieważ o dostępności nie świadczy możliwość zmiany kilku parametrów tylko prawidłowo zbudowana strona.
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Learn/Accessibility/HTML

james.bien
31-01-2024, 15:14
...o dostępności nie świadczy możliwość zmiany kilku parametrów tylko prawidłowo zbudowana strona.
Mówiąc słowami klasyka: "to rozumie się samo przez się":)

Mimo wszystko strony, które z założenia muszą spełniać kryteria dostępności mają dodatkowo na stronie odpowiednie narzędzia - przykład w załączniku.
10224

pablop76
01-02-2024, 10:44
Załącznik nie działa. Ale tak jak napisałem
Joomla ma wbudowany ten dodatek

james.bien
02-02-2024, 14:11
Asystent ok, jest bardzo pomocny przy tworzeniu i sprawdzeniu treści artykułu.
Mi chodzi jeszcze o - przykładowy załącznik poniżej (mam nadzieję:))

10225

- - - Updated - - -

Teraz natknąłem się na DJ-Accessibility. To jest chyba to, o co mi chodziło.

pablop76
02-02-2024, 23:26
Załącznik dalej nie działa. Ale mi chodzi o to, że dostajesz na froncie możliwości o których piszesz. Tylko musisz zaznaczyć, czy ma się pokazywać "witryna", "zaplecze" czy "obie" Tłumaczenie niefortunne :)
10227