PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ustawić kolejność artykułów ?



kazimierzbanhajer
06-05-2024, 00:20
Jak ustawić kolejność artykułów na stronie głównej? Właściwie to potrzebuję żeby jeden, konkretny był zawsze pierwszy.

pablop76
06-05-2024, 09:37
Zaznacz ten artykuł jako wyróżniony i ustaw w menu 'uporządkuj artykuły' -> 'kolejność wyróżnionych'

kazimierzbanhajer
06-05-2024, 20:55
Dzięki już sprawdzam

- - - Updated - - -

Nie działa. Jak ustawię tylko ten artykuł jako wyróżniony to jest pierwszy a inaczej ustawia jak chce, A chciałbym wszystkie artykuły na startowej tylko żeby konkretny był pierwszy. Nie mogę znaleźć ustawienia uporządkuj artykuły. Pomóż proszę

- - - Updated - - -

Może znowu wejdziesz na stronę i zobaczysz co ja mam bo nie ma tego ustawienia kolejność wyróżnionych.

- - - Updated - - -

Wpisałem artykuł Galeria do kategorii Galeria i spróbuje ustawić kategorię na początek.

- - - Updated - - -

Działa. Jest kategoria nadrzędna Galeria i działa

rkonik
08-05-2024, 14:01
A jaki masz ustawiony typ pozycji menu dla strony głównej?

kazimierzbanhajer
09-05-2024, 03:46
Jeśli o to chodzi bo nie bardzo łapię ale ustawione jest Featured Articles

rkonik
10-05-2024, 12:47
Zmień na język polski zaplecze będzie Ci łatwiej.
Jak wejdziesz w menu to w drugiej zakładce czyli Przegląd artykułów będziesz miał u samego dołu sposób sortowania. Natomiast idąc od góry masz ile czego ma się wyświetlać. Możesz wprowadzić dokładną ilość wyświetlanych elementów np 1. Dokładnie w tym miejscu ustawisz wszystkie globalne ustawienia odnośnie sposobu sortowania artykułów w konkretnej zakładce. Mając wybrane wyłącznie Featured Articles czyli Artykuły wyróżnione - przegląd dotyczy wszystkich kategorii w twojej stronie. Jednak zawsze możesz ten wybór ograniczyć do jednej kategorii.

siristru
10-05-2024, 18:25
Joomla nie ma opcji przypinania artykułów wyróżniony. Ale w sumie przecież tego nie potrzebujesz.
Pomyśl nieszablonowo, zamiast walczyć z systemem.
Chcesz jeden artykuł by na stronie głównej był zawsze pierwszy?
Przypisz do niego jakiś tag np. start.
Utwórz artykuł Migawki, wybierz kategorię i wskaż tag start.
W module pojawi się zawsze i tylko ten jeden artykuł.
Przypnij moduł nad listą wszystkich artykułów i gotowe.
Jeśli wygląd artykułu w module odbiega nieco od tych na liście wyróżnionych, to zawsze można zmodyfikować widok czy zmienić CSS.
To rozwiązanie nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych modułów czy komponentów. Out of the box :)

Pozycja wyróżnione artykuły pozwala wyświetlić posortowane artykuły np. po kolejności. Ale dodając nowe, trzeba tę kolejność ustawiać by ten wybrany był zawsze na górze.
Moje rozwiązanie uwalnia Cię od tego :)

pablop76
10-05-2024, 22:26
Jeżeli ustawi w menu artykuły -> Jedna kategoria artykułów - przegląd i w wybranej kategorii będzie miał jeden artykuł wyróżniony to ustawienie w zakładce przegląd artykułów uporządkuj artykuły - kolejność wyróżnionych będzie miał ten artykuł zawsze na początku

siristru
10-05-2024, 23:06
Też zabangla :)

RafalBydyn
20-05-2024, 21:09
jeżeli ustawi w menu artykuły -> Jedna kategoria artykułów - przegląd i w wybranej kategorii będzie miał jeden artykuł wyróżniony to ustawienie w zakładce przegląd artykułów uporządkuj artykuły - kolejność wyróżnionych będzie miał ten artykuł zawsze na początku.
Dzięki działa idealnie!