PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] Pytanie o zarządzanie kategoriami



Tloluvin
08-05-2024, 09:20
Od jakiegoś czasu próbuję zrozumieć i rozwiązać kwestię kategorii w joomli 5.1.
Mam na stronie kategorię zwierzęta w której jest artykuł oraz kategorię psy i kategorię koty. Psy i koty są podkategoriami zwierząt.
Na stronie mam menu zwierzęta (Artykuły » Jedna kategoria artykułów - przegląd).
Jak użyję tej pozycji to wyświetla mi się artykuł z kategorii zwierzęta, a pod nim mam listę podkategorii.
Jak wejdę np. w podkategorię psy, to jestem w Start/zwierzęta/psy. Pod artykułem mam szczegóły kategoria: psy, ale tytuł artykułu psy jest też linkiem i jak go kliknę, to przechodzę do tej samej treści, ale już bez linka w tytule artykułu, ale jako miejsce mam Start/zwierzęta/psy/psy.


Chciałbym pozbyć się tego dualizmu, ale nie jestem w stanie znaleźć na to żadnego sposobu. Jakby ktoś mógł podpowiedzieć mi co z tym zrobić, albo chociaż jak rozmawiać o tym z wyszukiwarką, to byłbym wdzięczny

pablop76
08-05-2024, 10:59
Kategoria zwierzęta, podkategoria psy artykuł psy daje link zwierzeta/psy/psy. Prawidłowo. Tytuł artykułu po wyświetleniu nie jest linkiem bo jest już otwarty więc do czego ma linkować?

Tloluvin
08-05-2024, 13:38
Otwartego artykułu nie ma sensu linkować, ale dalej ten sam artykuł ma dwie lokalizacje, bo jedna to zwierzęta/psy, a druga to zwierzęta/psy/psy

pablop76
08-05-2024, 23:15
Masz podkategorie psy w której jest artykuł psy?

Tloluvin
09-05-2024, 13:26
Tak.
Wymyśliłem, że to będzie artykuł ogólny, a dalej w tej kategorii będą kolejne, bardziej konkretne artykuły

pablop76
10-05-2024, 08:44
Więc ścieżka jest prawidłowa. Jeżeli nie chcesz żeby słowo psy występowało dwa razy to zmień alias w kategorii lub artykule.