PDA

Zobacz pełną wersję : Cassiopeia



kilar
27-05-2024, 14:10
jak wgrać przykładowe dane do tego szablonu - próbowałem wielu wersji instalacji ale wszędzie jest "goła" - nigdzie nie mogę znaleźć pakietu instalacyjnego tego szablonu (tzn z danymi) - nie mogę sobie z tą 5-tką poradzić - bardzo proszę o pomoc...

pablop76
28-05-2024, 06:57
Po zainstalowaniu na pulpicie masz kafelek Blog Sample Data - > Instaluj. Jeżeli go nie ma to włącz go w dodatkach - Przykładowe dane - blog

kilar
28-05-2024, 09:21
Wielkie dzięki - albo już u mnie ślepota albo starość - wszystko poszło ok - jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

kilar
10-06-2024, 10:31
jeszcze jedno pytanie - czy jest różnica w konfiguracji szablonu z danymi dla J4 i J5 - w czwórce jakoś mi wszystko poszło - w piątce niczego nie mogę znaleźć - jedyną rzeczą do konfiguracji jaką znajduję jest wybór logo - jakimś cudem udało mi się podmienić tło witryny ale już do napisów na nim w żaden sposób nie mogę ( Welcome to Joomla on Cassiopeia! You have chosen one of the most powerful CMS Systems in the world.Cassiopeia is the multi-purpose frontend template for Joomla 5…)
Wiem że to kolejne "lamerskie" pytanie ale chyba "PESELoza mnie dopada... - z góry dzięki za pomoc

pablop76
10-06-2024, 10:47
Konfiguracja szablonu Joomla jest dość uboga. Ale można dodać własne pola konfiguracyjne (https://kevinsguides.com/guides/webdev/joomla/joomla-templates/adding-config) i użyć w szablonie potomnym.

kilar
10-06-2024, 12:07
tak - pewnie tak się da ale tak czy inaczej trzeba wywalić ten domyślny napis z szablonu - przecież gdzieś on jest a ja niestety nie mogę go odszukać...

pablop76
10-06-2024, 12:38
Chodzi Ci o baner? Jeżeli tak zobacz w modułach lub artykułach. Nie mogę teraz zajrzeć do zaplecza, ale akurat takie rzeczy nie są skomplikowane.

kilar
10-06-2024, 13:19
Dzięki - znalazłem - rzeczywiście był to moduł "własny" - jak dla mnie - troszkę "mało intuicyjne"

pablop76
10-06-2024, 13:40
Standard w Joomla.

terra
11-06-2024, 07:58
to chyba przesada jeśli ktoś korzystający z Joomla mówi takie rzeczy, powielając stereotypy propagowane przez konkurencję.

1. konfiguracja szablonu jest w szablonie:
System->style witryny-> Cassiopeia ->Wzbogacone-> Marka ON/OFF lub tytuł (zamiast logo)

jeśli już mowa o czymś nieintuicyjnym, to raczej o szablonie, a nie Joomla, ponieważ w innych szablonach realizowane jest to w inny sposób.

pablop76
11-06-2024, 22:37
Standard w Joomla mam na myśli, ze takie rzeczy są w modułach i to jest normalne i bardzo intuicyjne.