PDA

Zobacz pełną wersję : Co jest z tym wyswietlaniem html w artykulach?



eh69
12-04-2007, 09:19
Na wstepnie zaznaczam, ze wiem jak poslugiwac sie wordem...

Cos jest chyba nietak z interpretowaniem przez joomle kodu html z artykulow... Nie wiem czy to moze byc wina css czy ogolna joomli.
Problem wychodzi przy formatowaniu. Jesli chce wypunktowac jakies zdania to raz punktuje mi na samym poczatku dokumentu, a raz w miejscu w ktorym mam kursor (ten od pisania).

O punktowaniu wybranych fragmentow tekstu niewspomne - wtey sie dopiero dziwne rzeczy dzieja. Nauczylem sie, ze musze linijkami wklejac tekst i co chce wypunktowac. Ale jakby tego bylo malo, jak juz mam caly tekst gotowy to nagle czesc tekstu przenosi sie na lewo od wypunktowania...

Na poczatku myslalem, ze to problem z edytorami, ale potem wlaczylem najprostszy edytor wyscigwy na www. Wszystko ladnie sobie wypunktowalem, poukladalem, w joomli wlaczylem zwykly edytor bez wyscgwy i myslicie ze pomoglo?
Po zapisaniu podejrzalem artykul i znowu czesc tekstu nie byla pod wypunktowaniem, tylko obok (po prawej dokladnie). Wciskalem enter, dodawalem <br /> i caly czas tekst byl po prawej pod wypunktowania...
Zapisalem ten kod ktory dostalem z tego edytora z prostej www do notatnika i zapisalem z rozszerzeniem html. Wlaczylem i wszystko bylo Ok - tak jak byc powinno.

Dziwne rzeczy dzieja sie tez przy artykulach ze zdjeciami, czy nawet formatowaniem danego fragmentu -od prawej, wysrodkowanej itd. Html jako tako znam - w kazdym razie umiem szukac co oznaczaja tagi na google - w kodzie nie zauwazylem zadnych bledow, tagow w zlych miejscach, niepozamykanych tagow itd.

Nie wiem czy ja nowego stylu pisania musze sie uczyc specjalnie dla joomli...

Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC
styl 247 red portal b

stone
12-04-2007, 20:30
A w jaki sposób wstawiasz teskt do edytora w Joomli? Chodzi mi o to aby ten tekst był niesformatowany, najlepiej wklejany najpier do notatnika a potem do Joomli. Bo np word daje duża śmieci w kodzie co może uniemożliwić formatowanie

eh69
12-04-2007, 20:33
juz to zauwazylem... wklejam do notatnika, a potem do joomli i probuje formatowac.
sformatowac caly tekst ktory wkleilem jest nielada ciezko - co chwile jakies bledy - wiec wklejam po linijce, jakis opis step to step taki sposobem robie kupie czasu, a na koncu sie okazuje, ze link do obrazkow w full screen jest zly lub jakis punkt uciek gdzie indziej... wtedy trzeba go przesunac na miejsce i znowu sie zdj. w FS psuja. mowie tutaj teraz o JCE 1.0.4 z tym pluginem do uploadowania zdjec. ale z wypunktowaniem tez sie dzieja dizwne rzeczy...
nie moge napisac dluzszego artykul bez problemow... strasznie mnie to meczy :)
powaznei nie macie takich problemow? :D

stone
12-04-2007, 20:43
A pod jaką przeglądarką jeszcze?
I zobacz może edytor tmedit (mój ulubiony ;)) na stronie extensions.joomla.org

eh69
12-04-2007, 20:50
Nie wiem czy przegladarka bedzie miala tu cos do rzeczy... Skoro probowalem wklejac czysty HTML, ktory podczas recznego zapisania do notatnika z rozszerzeniem html wygladal ok, a w joomli jakos dziwnie wypunktowania rozmieszczal... Moze w .css jest jakis dziwny parametr ktory taki syf robi...

Wklejalem do tego edytora, ktory byl chyba od nowosci w joomli w nazwie mial NO WYSIWG... I nie bylo w nim zadnych przyciskow :) tmedit tez juz sprawdzlaem... jeszcze jakis tinymce i jce, instalowalem chyba wszystko co bylo darmowa z joomla.org. Jeden wiem, ze mial jakis blad - na serwerze chyba niekompletny zip byl, a w reszcie identyczne problemy...

Jesli chodzi natomiast o podglad (czyli gotowy artykul) tego co wkleilem to sprawdzalem i w IE 6 i w Operze... Ale zeby miec pewnosc jutro sprobuje jeszcze napisac w IE... Potem zmienie na standardowy szablon z joomli i tam jeszcze zobacze ;/ Wiecej pomyslow nie mam...

Jednym slowem padam z nog :)

eh69
13-04-2007, 10:08
Ok, nowy dzien, nowe sily...

Zaczalem od instalacji nowej szaty do admina, przelaczylem szate, w IE zabralem sie za robienie artykulu... Postanowilem, ze nei bede uzywal br tylko paragrafy <p>. I wszystko dobrze sie wstawilo - tam gdzie spodziewalem.
Przelaczylem inna szate na witryne i zaczalem kasowac paragrafy... Zadnych problemow! :) Byla to szata em108, skonczylem artykul, nawet sobie juz popogrubialem i wlaczylem spowrotem 247 portal red... I wyglada to tak:
http://www.alfaholicy.net/content/view/32/9/
Wie ktos dlaczego tak sie dzieje? Zalezy mi na tym, zeby to byla ta szata... NA forum mam invision red - a ta jest do niej najbardziej podobna...

zwiastun
13-04-2007, 13:29
Pierwszym od rozwiązywania problemów jest projektant. Rozumiem, że się starasz. Ale starać się a działać skutecznie to dwie sprawy. Zacznij od najbardziej podstawowych zdaań - walidacji dokumentu. Już w pierwszych liniach są błędy.

eh69
13-04-2007, 13:49
chodzi o bledy w topie? jak tak to wiem, tez probuje sobie z tym poradzic...
ale sprobowalem zainstalowac od nowa czysty styl (prosto ze strony)... juz jest aktywny, przypisany do tej sekcji. i nic poza topem sie nei poprawilo...

piszac projektant miales na mysli mnie czy projektanta stylu? staram sie staram... juz troche artykulow wstawilem, poczatkowo myslalem, ze to ma tak dziwnie dzialac (przy zdjeciach) i zaczynalem sobie jakos z tym radzic (tzn nie nanosilem poprawek na wczesniej wprowadzony tekst), ale przy wypunktotywaniu uznalem ze jest cos nietak... no chyba, ze musze uzywac paragrafow jak punktuje? chyba nie, skoro w innym stylu dziala dobrze...

na stronie autorow stylu zauwazylem, ze pisza, ze to styl do mambo - moze tu jest pies pogrzebany?