PDA

Zobacz pełną wersję : Logowanie do panelu administratora - "Brak uprawnień"



andrzejj9
13-04-2007, 00:14
Widziałem, że było już wiele tego typu problemów na forum, ale pomimo ich przejrzenia nie znalazłem rozwiązania.

Generalnie chodzi o to, że kiedy próbuję się zalogować na konto administratora pojawia się komunikat o złym haśle lub loginie, lub braku uprawnień do obejrzenia strony. Podejrzewam to ostatnie, bo kiedy specjalnie wpisuję błędne hasło bądź login, pojawia się jedynie komunikat o błędnym haśle lub loginie (nie ma nic na temat braku uprawnień). Ale teraz pytanie, co może być tego przyczyną.


Jest to świeża instalacja Joomli na nowym serwerze i dopiero po raz pierwszy próbuję się zalogować do panelu administratora. Ale hasło i login jest prawidłowe, bo podane podczas instalacji (chociaż nie otrzymałem maila potwierdzającego na podany adres mailowy..). Jednocześnie sama instalacja nie przebiegła bez problemów- musiałem ręcznie zmieniać uprawnienia plików i katalogów, a później dodatkowo były problemy z importem bazy danych, które rozwiązać musiał dopiero admin serwera (chociaż ostatecznie nie wiem, co zrobił - ale import zaczął działać). Teraz nie wiem, czy jest szansa, że przy okazji coś zrobił, że nie przyjmuje mi hasła. I czy to w ogóle jest możliwe, w końcu ustawienia samej Joomli są chyba niejako niezależne od ustawień serwera?

Byłbym wdzięczny za wszelkie rady, czego jeszcze można spróbować i czy ma sens kontaktowanie się z adminem serwera.


----
EDIT

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy. Do strony przypisana jest domena (www.wroclaw.drogi.pl), przeczytałem jednak, żeby nie próbować się logować z jej użyciem. Bezpośredni adres strony to: http://85.14.217.62/~andjoz9 . Serwer dodatkowo oferuje domeny x12.pl jednak nie wiem, czy została mi taka przypisana. Czy to, że loguję się spod adresu w takiej formie (http://85.14...) może być przyczyną tych trudności?

andrzejj9
13-04-2007, 00:47
Już nie będę edytował posta, bo zrobi się nieczytelny, tylko dopiszę osobno. Zalogować w końcu mi się udało - jak? Wpisując inne hasło.. Już chcąc wyłączyć komputer wpisałem 'na odczepnego' kilka haseł, których zawsze używam i jedno zadziałało. Ostatecznie nie zdziwiło mnie to tak, jak by mogło, bo cały czas wydawało mi się, że podczas instalacji wpisałem standardowe hasło. Ale że później podane zostało inne (wyraźnie - dane do logowania do panelu administratora), to zapisałem je i o tamtym zapomniałem. Widać niesłusznie..

No nic, ważne, że problem rozwiązany, ale pojawił się kolejny - związany z dopiskiem z poprzedniego postu odnośnie domeny strony i adresu. Otóż teraz w żadnym artykule nie wyświetlają mi się obrazki. Jedynie na stronie głównej są widoczne. Długo szukałem, co jest przyczyną i chyba już znalazłem. W adresie obrazków, który wygląda mniej więcej tak: http://85.14.217.62/~andjoz9/images/stores/xxx.jpg nie wyświetla się część: ~andjoz9. Dalej adres idzie dobrze, ale bez tej części nie działa. Po jej dopisaniu wczytuje się poprawnie. I teraz nie wiem, czy problem leży po stronie admina serwera i powinienem się do niego zwrócić, czy może mogę coś zrobić we własnym zakresie.

Jeszcze jedno - obrazki ze strony głównej działają, ale na niej wyświetla się adres www.drogi.wroclaw.pl (domena). Dopiero później po wejściu w jakąś podstronę przechodz na ten cyferkowy. Tak chyba też nie powinno być. Ale parkowanie domeny robił już admin serwera, może czegoś nie dopatrzył..?