PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkość Nazwy Kontaktu Problem?



andrzej_
17-04-2007, 22:29
Witam!
W komponencie com_contact w edycji lub dodawaniu kontaktu jest miejsce na nazwę danego kontaktu. Problem mam taki że moja nazwa się nie mieści:(
Przeszukałem forum i google ale znalazłem tylko o wielkości tabelki w formie a to jednak nie to. W źródłach com_contact jakoś znaleźć nie mogę:confused:
Wie Ktoś jak się do tego dokopać?

stone
17-04-2007, 23:07
Ale nie mieści Ci się w rubryce do wpisania, czy też po zapisaniu obcina nazwę?

andrzej_
17-04-2007, 23:22
Po prostu brakuje miejsca w zmiennej (tak przypuszczam) bo po wpisaniu długiej nazwy, pole stanowisko, napis się przewija w ramce a potem następuje koniec i nic więcej nie da się wpisać ?. Coś jakby za mały bufor czy cuś. Mogę wpisać max. ok. 110 znaków. A mi potrzeba trochę więcej.

stone
17-04-2007, 23:35
poszukaj w pliku administrator/components/com_contact/admin.contact.html.php
znajdź

<input class="inputbox" type="text" name="name" size="50" maxlength="100" value="<?php echo $row->name; ?>" />

i zwiększ wartość maxlength i zobacz czy pomoże

andrzej_
18-04-2007, 10:53
:oTak to jest jak się w nocy robotę zaczyna, i nie idzie już zdrowo myśleć.
Dzięki:) to tu.

andrzej_
18-04-2007, 12:14
A tak dla dla innych żeby można było wpisać w kontaktach cokolwiek większego, trzeba zmienić wartości w bazach danych. Sama zmiana wielkości tablicy (zmiennej )w com_contact to nie wszystko.Tak jest wycięte wszystko co jest wpisane w formularzu a przekracza ustawienia bazy danych np. MySQL i trzeba sobie wartości zwiększyć (w miarę potrzeb)