PDA

Zobacz pełną wersję : z "krasnala" na serwer



wojstar
19-04-2007, 15:47
Witam. Może ktoś mi pomoże. Chcę przenieść gotową stronkę z mojego kompa na serwer (do tej pory robiłem ją w krasnalu). W jaki sposób przenieść zawartość strony, aby była widoczna dla wszystkich??

Bielack
19-04-2007, 21:20
Generalnie - rzecz prosta.
<wersja dla zawansowanych>Załaduj pliki Joomla! na serwer, załaduj zawartość swojej bazy danych z Krasnala do bazy na serwerze. Wyedytuj pilk configuration.php</koniec>
<wersja podstawowa>Załaduj pliki Joomla! na serwer. Przygotuj bazę danych (zwykle z poziomu DirectAdmin czy CPanel). Uruchom instalatora Joomla!. Po instalacji zamień zawartość bazy danych na tą z Krasnala. Jeśli serwer, gdzie chcesz uruchomić nową stronę jest przyzwoity, cała operacja powinnna przebiec bezproblemowo.</koniec>

wojstar
19-04-2007, 21:37
dzięki za radę. biorę się za robotę i o wynikach niezwłocznie poinformuję :)

wojstar
19-04-2007, 21:42
jeszcze jedno pytanko - czy ta "sztuczka" działa w drugą stronę ? - serwer --> krasnal.

Bielack
19-04-2007, 21:51
Generalnie (lubię to słowo) nie powinno być problemu. Sercem Joomla! jest baza danych - jeśli przegrasz pliki Joomla! z serwera na dysk lokalnego PeCeta , wyeksportujesz sobie bazę danych (przez phpMyAdmin) i zaimportujesz ją na Krasnalu - powinno chodzić od pierwszego strzału.
Ale - jak to w życiu bywa, teoria teorią, a praktyka swoje. Stąd "generalnie" we wstępie.
Ja używam do pracy w domu WebSerw i bardzo sobie chwalę, z Krasnalem miałem problem. Ale jeśli u Ciebie chodzi, to i zaimportować bazę danych możesz z pewnością.
Problem może się pojawić przy kodowaniu znaków na rożnych serwerach. Ale to już na kolejny post ;-)

wojstar
24-04-2007, 07:33
Walczę z tym i walczę - nie poddaję sie :) - ale nie mogę sobie poradzić. robię wszystko tak jak radzi mi Bielack i nic. W krasnalu nie ma opcji importowania - co z tym faktem zrobić :confused: - eksport jest a importu brak.

zwiastun
24-04-2007, 08:43
Export-import bazy danych to nie kwestia Krasnala (co Was wzi ęło na używnie dawno nieaktualizowanego starocia!), a kwestia programu obsługi bazy danych. Masz phpMyAdmina najpewniej.
jeśli nie masz, zawsze pozostaje opcja najprostsza: z wiersza poleceń

wojstar
29-04-2007, 12:56
masz rację z tą "starocią". postanowiłem zainstalować na swoim kompie WebServ. muszę przyznać że to fajny programik, ale ... no właśnie jest jedno ale. nie mam pojęcia jak zainstalować joomla!:( mogę prosić o pomoc "krok po kroku"?? jestem w tej kwestii żółtodziobem ;)

wojstar
30-04-2007, 08:41
mam pytanko. podczas instalacji joomla! program prosi o podanie hasła - jakie wpisać??

magdaa
30-04-2007, 13:10
hasło użytkownika bazy danych - o ile jest nałożone. Jeśli nie - będziesz musiał zrobić to w phpmyadmin.

wojstar
30-04-2007, 19:37
nie wiem czy się jasno wyraziłem. podczas instalacji joomla! przechodzi się kolejne kroki i w pierwszym kroku należy podać nazwe użytkownika i potem należy podać hasło. co mam wpisać? w krasnalu wpisywało się krasnal a webserv?:eek:

wojstar
30-04-2007, 19:48
wielkie dzięki magdaa, natchnęłaś mnie i udało się :D

kaniagandzowski
30-04-2007, 21:06
Dla tych co importują bazy i mają ptoblemy z kodowaniem znaków tzn na stronie po zaimportowaniu bazy pojawiają sie kszaki jest rozwiązaniem wyeksportowanie bazy w takiej postaci aby były to polecenia mysql (a nie do pliku) puzniej kopjujemy tekst i wklejamy do pola gdzie wykonuje sie komendy mysql i wykonaj.
Ja często miałem problemy przy przenoszeniu z kompa na serwer www.

wojstar
08-05-2007, 22:21
już pomału tracę nerwy :mad:. walczę z eksportem strony z serwera na kompa i nic mi nie wychodzi. ciągle jakieś błędy wyskakują (błąd 1050) podczas importowania bazy na kompie. czy ktoś może wytłumaczyć na "chłopski rozum" po kolei co trzeba zrobić :confused:

kaniagandzowski
09-05-2007, 17:19
problem masz może z wersją mysql na serwerze a na lokalnym komputerze masz inna wersje sprawdz to.
np. jak improtuje baze z krasnala (z komputera mojego) musze na serwerze www ustawić iż importowane jest ze starszej wersji nie pamietam gdzie i jak dokladnie jest nazwane. Na pewno znajdziesz