PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacją składników



Radek Figas
19-04-2007, 23:03
Witam, proszę o pomoc w sprawie instalowania składników dodatkowych do joomla (np. komponenty, dodatki). Szukałem na forum zapytań o podobnej tematyce, ale nie znalazłem odpowiedzi. Otóż gdy próbuję zainstalować jakiś składnik z pakietu instalacyjnego, po wciśnięciu przycisku "wczytaj plik i zainstaluj", otrzymuję następującą informację: " wczytaj mambot- Błąd: Wczytanie pliku nieudane". Niżej widnieje kolejna informacja:" Nie można przenieść wczytanego pliku do katalogu /media.
Dodam jeszcze, że wszystkie dostępy (media, administrator/komponents, itd.) są możliwe - na zielono. Taka sytuacja powtarza się za każdym razem, bez względu na to co próbuję zainstalować. W istotnych ustawieniach php, obsługa Zlib jest na Tak. Jestem początkującym administratorem (wielkie słowo), dlatego proszę o wsparcie. Pozdrawiam Radek.

zwiastun
20-04-2007, 00:13
A Safe Mode?

Radek Figas
21-04-2007, 19:58
Witam, tak wyglądają istotne ustawienia PHP:


Joomla! Emulacja Register Globals OFF (wył.)
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: OFF (wył.)
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (wł.)
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wył.)
File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (wł.)
Session auto start [Automatyczny start sesji]:: OFF (wył.)
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /tmp
Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: OFF (wył.)
Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wył.)
Open basedir [Katalog bazowy]:: /home/pegaz:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php:/tmp
Display Errors (Pokaż błędy):: ON (wł.)
Obsługa XML:: Tak
Obsługa Zlib:: Tak
Wyłączone funkcje:: Brak [/SIZE][/I]

zwiastun
24-04-2007, 22:32
Spróbuj zainstalować coś metoda z katalogu na serwerze (czyli przesłać rozpakowane archiwum np do katalogu /media/instaluj i wskazać ten katalog w instalatorze). Z ustawień wynika, że instalacja powinna przebiegać bez problemu, zarówno metodą z pakietu, jak i z katalogu na serwerze. Ale sprawdź jeszcze ten drugi sposób.

Radek Figas
24-04-2007, 23:42
Witam, ten drugi sposób też próbowałem, lecz bez skutku. Na serwerze, w katalogu media znajduje się tylko jeden katalog instal (nie ma kat. instaluj). Ma on dość dziwną nazwę (może coś wcześniej skopałem), mianowicie: /public_html/media/install_460f76a1e312d/.
Nie wiem, czy to jest prawidłowa nazwa tego katalogu. Jeżeli tak, to rozumiem, że mam w nim umieścić rozpakowane pliki pakietu instalacyjnego? Wcześniej już próbowałem tej metody, ale umieściłem je jedynie w katalogu media. Jeżeli źle zrobiłem, to proszę podpowiedzieć, czy mam je usunąć. Pozdrawiam ,Radek.

zwiastun
24-04-2007, 23:54
To katalog, jaki został założony przez instalatora, gdy wcześniej próbowałes zainstalowac jakiś moduł czy komponent.
Po prostu załóż sobie katalog instaluj w katalogu media

Radek Figas
25-04-2007, 00:10
Ok. postaram się tak zrobić, jak mi się uda, to dam znać. Pozdrawiam Radek.

Radek Figas
25-04-2007, 00:36
Witam, zrobiłem dokładnie tak jak Pan sugerował:
- utworzyłem w folderze media folder instaluj
- rozpakowałem na swoim komputerze pakiet instalacyjny (dokładnie: com_artbanners)
- przeniosłem wszystkie pliki tego komponentu do katalogu instaluj
- następnie w administratorze przeszedłem do instalatora komponentów
- wybrałem ścieżkę dostępu do powyższego katalogu czyli: home/pegaz/public_html/media/instaluj
- następnie uruchomiłem przycisk instaluj
No i w odpowiedzi otrzymałem: Instalacja nowego component - Błąd!
Nie można utworzyć katalogu"/home/pegaz/public_html/components/com_artbanners/"
Dodam jeszcze, że po przyciśnięciu "dalej"; program powraca do instalatora komponentów, a w polu ścieżki katalogu instalacyjnego za każdym razem powraca taka ścieżka: /home/pegaz/public_html/administrator/components/com_installer/component

Przecież ja takiej ścieżki, ani tej, która wyskoczyła wraz z błędem nie podawałem. Pozdrawiam Radek. Ps. Myślę, że chyba wszystko zrobiłem, jak Pan sugerował?