PDA

Zobacz pełną wersję : Facileforms - potwierdzenie wyslania formularza ...



mstroz
19-04-2007, 23:18
Witam,

po wyslaniu formularza wyskakuje okienko z potwierdzeniem po angielsku (standard z biblioteki), gdzie moge zmienic tekst na polski?

mstroz
22-04-2007, 14:53
Hmm, metoda prob i bledow udalo mi sie rozwiazac czesc problemu, czyli zmienic angielski tekst z drugiej linijki,

http://farm1.static.flickr.com/225/468275577_f6690c3c04_o.jpg
musialem utowrzyc nowa 'paczke' w skryptach i po prostu skopiowalem skrpt z domyslnej biblioteki i podmienilem tekst. zadzialalo,

niestety z druga linijka jest trudniej bo nigdzie nie moge znalezc tego tekstu ' form...... ' zeby go podmienic,

moze ktos mi pomoze z druga, niestety nie znam sie na skryptach nic, wiec nie jest latwo.. z gory dzieki za wszelkie porady

robdk
21-05-2007, 13:56
komunikat można wyłączyć w edycji formularza w zakładce scripts/Submitted script i wziąść none.
Aby zamienić tekst trzeba wyedytować w funkcji np: ff_submittedpage.
Znajdziesz ją w menage scripts lub menage pieces (nie pamiętam w której jest)

alvi
27-05-2007, 11:48
Po co jest to forum? Bo raczej nie po to żeby pomagać. Najczęstrze odpowiedzi to: "poszukaj sobie" jakby nikt nie potrafił konkretnej odpowiedzi napisać

FacileForms->Manage Scripts
tutaj wybierz "Show submitted status (ff_showsubmitted)"

W kodzie zamiast (message) wpisz np. ("Dziękujemy za rejestrację")

Zapisz to i po sprawie.

robdk
28-05-2007, 07:25
Po co jest to forum? Bo raczej nie po to żeby pomagać. Najczęstrze odpowiedzi to: "poszukaj sobie" jakby nikt nie potrafił konkretnej odpowiedzi napisać

FacileForms->Manage Scripts
tutaj wybierz "Show submitted status (ff_showsubmitted)"

W kodzie zamiast (message) wpisz np. ("Dziękujemy za rejestrację")

Zapisz to i po sprawie.

Witam
Mam nadzieję, że ten tekst to nie do mnie.... gdyż moja odpowiedź jest w zasadzie analogiczna do twojej... Niestety, ale komunikat o potwierdzeniu jest zaszyty nie tylko w tej funkcji "ff_showsubmitted" ale także w innych.

Moja odpowiedź nie była szukaj, ale znajdziesz... i podane gdzie i tylko z tego względu, że nie miałem otwartego facile i nie pamietałem dokładnie.
Noo dalej już nie będę bił piany bo to i nie na temat....
Mam nadzieję, że moje posty nikogo nie obrażają /koniec OT/

alvi
28-05-2007, 13:34
Z tym "poszukaj sobie" pisałem ogólnie, bo jestem użytkownikiem Joomli od 3-4 miesięcy i naprawdę ciężko jest tutaj się coś dowiedzieć. A odpowiedzi na niektóre pytania nie ma bardzo długo albo są tak napisane jakby nam początkującym się nie chciało poruszać myszką. Często trzeba chodzić i szukać po innych stronach i to w języku angielskim. Potem taka zrezygnowana osoba woli sobie zainstalować PHP-Fusion chociaż niczym nie zachwyca w przeciwieństwie do Joomli.

Jednak wrócę do tematu. Podałem jedynie ja pozbyć się napisu po angielsku podanego przez mstroz-a. Wiadomo że jeszcze w wielu przypadkach (jak zostaną wykorzystane w formularzu) mogą się pojawić komunikaty po angielsku. Wtedy patrzymy jakie skrypty używamy do danej instrukcji w formularzu i najcześciej w tych skryptach edytujemy kod. Przeważnie (choć nie mówie że zawsze) za komunikat odpowiada polecenie message gdzie możemy spróbować w cudzysłowiach wpisać tekst jaki chcemy wyświetlić zastępując polecenie message.

Nie jest to może najlepsza metoda ale za to skuteczna.