PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla a "wiekszy portal internetowy"



BartesPL
20-04-2007, 11:06
Witam wszystkich, procz tego co jest w temacie chcialbym poruszyc kilka innych spraw, mam nadzieje ze odpowiedni dzial wybralem, a wiec zaczynamy.
1. Czy Joomla bedzie nadawala sie na portal ktory z czasem sie rozrosnie i bedzie pobieral zyski z roznych zrodel.
2. Czy w Joomla jest mozliwosc zakladania hmm jak by to nazwac Sub-Stron ? tzn strony ktore beda innej tematyki ale beda nalezaly do tego samego serwisu. powiedzmy ze sewis jest baza informacji o roznych firmach i dana firma chciala by miec wlasna strone na moim portalu i czy jest taka mozliwosc jak tak to jak mozna tego dokonac.
3. nawiazujac do punktu 2go zakladaja ze jest taka mozliwosc z tymi sub-stronami to czy jest mozliwosc zmiany grafiki tylko do tej sub-strony i tak dla kazdej innej firmy inna grafika, uklad strony ten sam.

z gory dzieki za pomoc, mam nadzieje ze nie nakrecilem za duzo i ze bedzie wszystko wmiare zrozumiale. Pozdrawiam :)

szuman
20-04-2007, 22:42
1) będzie się nadawała, bo kwestia rozmiaru serwisu i dochodów nijak się ma do zastosowanego systemu. Wiadomo, że większy ruch, to i koszty utrzymania większe
2) oddzielne instalacje na oddzielnych subdomenach (mogą być na jednej bazie)
3) odpowiedź na to pytanie wynika z odpowiedzi na pytanie 2. Dodam jeszcze, że dla każdej pozycji w menu możesz przypisać inny szablon.

BartesPL
20-04-2007, 23:21
Czyli mam rozumiec nawiazujac do 2giego ze porzebna beda 2 osobne joomle hmm troche niewygodne to by bylo uaktualnianie przechodzienie z jednego panelu admina na drugi etc, z tego co sie naczytalem to mi wynika ze teoretycznie dalo by rade tzn stworzyc druga grafike dla nowego dzialu(czyli np mini stronka firmy w ktorej umieszczone byly by o tej firmie informacje) poukrywac zbedne Menu i stworzyc osobne dla tej ze strony. Powiedzmy chodzi mi o takie cos jak na hmm www.wp.pl jest sobie glowna strona portalu i wchodze do kategorii Gry i tam juz inna szata graficzna i same informacje o grach, i wlasnie chodzi mi o cos takiego wlasnie. ech ale chyba troche namieszalem :P

Pozdrawiam

szuman
21-04-2007, 17:51
z jednej strony niewygodne, ale ma to też swoje plusy, np. podczas przerwy technicznej nie leży ci cały serwis, tylko jeden, z którego możesz przekierowywać na inny.

teoretycznie dalo by rade tzn stworzyc druga grafike dla nowego dzialu(czyli np mini stronka firmy w ktorej umieszczone byly by o tej firmie informacje) poukrywac zbedne Menu i stworzyc osobne dla tej ze strony. Powiedzmy chodzi mi o takie cos jak na hmm www.wp.pl (http://www.wp.pl/) jest sobie glowna strona portalu i wchodze do kategorii Gry i tam juz inna szata graficzna i same informacje o grachmożesz tak zrobić, że konkretne elementy będą wybrane dla konkretnego działu, dla którego będzie także oddzielna grafika, ale raczej nie zrobisz tego na subdomenach. Z tego, co mi wiadomo Joomla.pl i jej podserwisy (jak np. pomoc.joomla.pl) działa właśnie na zasadzie oddzielnych instalacji.
Zwykły użytkownik nie zorientuje się, że to odrębny serwis.

BartesPL
21-04-2007, 18:30
Dzieki za pomoc, ale wtracajac jeszcze cusik, to niekoniecznie chodzi mi ze musza dane stronki miec swoje osobne doment np moj www.moj-serwis.pl i www.firma.moj-serwis.pl moze byc nawet www.moj-serwis.pl/firma to juz raczej ma male znaczenie