PDA

Zobacz pełną wersję : Strona w Tabelech



suntzu
21-04-2007, 06:27
Witam chciałbym by każdy artykuł np w blogu był otoczony jakąś ramką którą byłby plik graficzny, tzn np jak w blogu mam 3 teksty to chce trzy tabelki rozdzielone jakimś marginesem.
Ogólnie wpadłem na takie rozwiązanie żeby stworzyć tabele pierwszy wiersz to będzie jedna cześć tabeli, drugi wiersz to będzie obraz powtarzający się y razy i tu będzie tekst, bo w zależności o długości tekstu tabela ma się modyfikować i trzeci wiersz podobnie jak pierwszy. Problem mam taki iż nie wiem jak to wykonać.


ogólnie chciałbym by mainbody wyglądało tak jak body na tej stronie http://blog.onet.pl/teen_blog.html macie pomysł jak coś takiego zrobiĆ??

Viking
21-04-2007, 23:25
rada jest taka:
czytaj, ucz się... i podglądaj ;)
problemy które chciałbyś rozwiązać zostały już rozwiązane ale wymagają zaawansowanej znajomości w zakresie CSS i Joomla! i rozeznania w HTML oraz chaosie interpretacyjnym przeglądarek.
Powodzenia i napisz jak się uda. Może będziesz też chciał zgłosić stronę w konkursie (http://forum.joomla.pl/forumdisplay.php?f=41).

suntzu
22-04-2007, 19:25
nie naprowadziłeś mnie w żaden sposób, a sugerujesz że nie wiem co to wyszukiwarka cóż dużo czytałem szukałem.... pytanie jest proste, widze że odpowiedź nie.... oczywiście jest prosty sposób pisać tabelki w artykułach ale to mija się z celem CMS mam moduł mainbody co z nim zrobić moge? ... moge dodać styl umieść w tabelce itd, szukałem podobnych szablonów które spełniały by moje oczekiwania żeby podpatrzeć ale poszukiwania już zakończyłem bo nie znalazłem

Viking
22-04-2007, 23:14
jak czytać, to ze zrozumieniem

suntzu
23-04-2007, 22:08
Niestety, jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to edycja w CSS, heh jest to pół środek pewnie kiedyś to zrobię ale raczej nie przy tym projekcie jak ktoś wie jak zrobić lepszy efekt zbliżony temu z onetu to niech się odezwie
.contentpaneopen {
width:100%;
border-style: solid;
border-width: 5px 1px 0px 0px;
border-color: #D5FF66 #BBBBBB black black;
background-color: #EFEFEF;
padding: 2px;

epredator
01-05-2007, 14:43
a Sun wyślij mi swój kod theme :) może coś ci pomoge