PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przeniesieniem joomli z serwera na serwer, prosze o pomoc



leonidas
21-04-2007, 16:19
Witam serdecznie

Wlasnie probowalem dokonac przeniesienia mojego serwisu na nowy serwer ale widze ze popelnilem jakies bledy w tych czynnościach.
Probowalem na rozne sposoby najpierw przenioslem bezposrednio z dysku zgrane pliki strony www na nowy serwer , importujac baze danych tejze strony - niestety zamiast strony nic sie nie pojawia jedynie biala strona :(

Sprobowalem inaczej zainstalowalem od nowa, nowa joomle na nowym serwerze, stworzylem do niej baze , joomla zainstalowala sie poprawnie , jednak chcialem teraz przeniesc moja strone i najpierw importowalem baze danych do tej stworznej dla nowej instlalacji joomla ,nastepnie nadpisalem pliki nowo zainstalowanej joomli starymi plikami mojej joomli - po tym zabiegu podobnie jak w pierwszym przypadku zamiast strony pokazuja sie tylko czysta biala strona

Byc moze ne powinienem nadpisywac od razu wszytkich plikow, a tylko poszczegolne jesli tak to prosze o wskazowki, byc moze popelnilem jakis inny blad , jesli to moze byc jakas wskazowka to na nowym serwerze zainstalowalem joomla 1.0.11 pl a strona na starym serwerze mam w 1.0.8 pl,
dodam ze przeczytalem forum na ten temat, jedynie sie zastanawiam ze moze powinienem zrobic jakies zabiegi w configuration.php

z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam

szuman
21-04-2007, 18:00
raczej na pewno powinieneś wyedytować configuration.php
ścieżki absolutne:
$mosConfig_absolute_path
$mosConfig_cachepath
$mosConfig_live_site

i dane bazy:
$mosConfig_user
$mosConfig_password
$mosConfig_db

leonidas
21-04-2007, 18:12
raczej na pewno powinieneś wyedytować configuration.php
ścieżki absolutne:
$mosConfig_absolute_path
$mosConfig_cachepath
$mosConfig_live_site

i dane bazy:
$mosConfig_user
$mosConfig_password
$mosConfig_db

A czy wiesz moze skad wezme sciezki ktore powinny byc przypisane do tych komend pytam o pierwsze 3 bo z baza nie bedzie problemu

z gory dzieki za pomoc

leonidas
21-04-2007, 18:39
Po wpisaniu adresu mojej strony wyskakuja następujace bledy":

Warning: require_once() [function.require-once (http://easylogistyka.iq.pl/function.require-once)]: open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/htdocs/mojastrona_www/html/includes/version.php) is not within the allowed path(s): (/www/default/www:/www/mojastrona_www:/tmp:/usr/local/lib/php) in /www/mojastrona_www/www/includes/joomla.php on line 71

Warning: require_once(/srv/www/htdocs/mojastrona_www/html/includes/version.php) [function.require-once (http://easylogistyka.iq.pl/function.require-once)]: failed to open stream: Operation not permitted in /www/mojastrona_www/www/includes/joomla.php on line 71

Fatal error: require_once() [function.require (http://easylogistyka.iq.pl/function.require)]: Failed opening required '/srv/www/htdocs/mojastrona_www/html/includes/version.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /www/mojastrona_www/www/includes/joomla.php on line 71

Czy ktos orientuje sie co to za blad i jak go mozna wyeliminowac przypuszczam ze podaje zle sciezki jesli tak to skad je wziasc?

pozdrawiam i dziekuje za pomoc

zwiastun
21-04-2007, 23:42
A przejrzałeś liczne posty na ten temat?
Zajrzałeś (co nawet nie jest konieczne) do lini 71 pliku joomla.php?
Sprawdziłęś, czy masz na serwerze to czego żąda program?

kasprzak
22-04-2007, 22:11
ja mam troche inny problem. udalo mi sie przeniesc serwer, ale nie wszytko sie wyswietla. templatka chodzi, ale nie ma grafiki na niej ani tez nie chodza zakladki aktualnosci czy samorzad (zbudowane na bazie exmenu, nie standardowego mainmenu. bo np. partnerzy z mainmenu chodzi bez zarzutu)

zainstalowalem na nowym serwerze peirwej joomle, wyczyscilem baze, potem zaimportowalem baze ze starego serwera i wgralem pliki do odpowiedniego katalogu, zmieniajac odpowiednio configuration.php. prawa dostepu sa ustanowione dla wszystkich sciezek OPROCZ sciezki sesji (ale to podobno nie ma wplywu)

gdzie jest blad?
stary serwer: samorzad.sggw.pl
nowy: samorzad.crazz.webd.pl

pozdr