PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z RSitems



farek
23-04-2007, 00:02
Witam.

Zainstalowałem moduł RSitems 1.4.2-alpha do RSGallery2 1.12.2-alpha na Joomla 1.0.12 PE. No i nawet działa, tyle że tylko dla zarejestrowanego użytkownika ze statusem co najmniej Administrator. Moduł widoczny jest dla wszystkich, ale po kliknięciu w fotkę pojawia się informacja o braku uprawnień. W ustawieniach modułu jest zaznaczone Public, zresztą - gdyby było inaczej - moduł dla anonimowych użytkowników nie byłby w ogóle widoczny. W galerii jest dostęp dla wszystkich i do wszystkich zdjęć.
Zauważyłem, iż link dla zdjęcia w RSitems jest inny, niż ten bezpośrednio w galerii:

Link w RSitems:
http://przewoz.org/component/option,com_rsgallery2/page,inline/id,99/catid,7/limitstart,5/Itemid,101/

Link w galerii:
http://przewoz.org/component/option,com_rsgallery2/Itemid,121/page,inline/id,99/catid,7/limitstart,5/

W czym może być problem?
pozdrawiam

farek
24-04-2007, 15:13
Włączyłem Ostatnio dodane zdjęcia w widoku galerii i pojawia się ten sam problem. Na początku - po zainstalowaniu galerii - nowe i losowe zdjęcia działały normalnie (poza oczywiście niewłaściwymi linkami, ale to RSGallery daje w standardzie, co można stwierdzić nawet na stronie domowej tego projektu - z tego powodu to na początku wyłączyłem). Nie wiem, w którym momencie i czemu ten problem się pojawił. Może ma ktoś jakiś pomysł?

pozdrawiam

farek
16-05-2007, 23:47
Rozwiązałem ten problem - być może kogoś będzie to interesować. Problem nie był jednak związany z RSGallery ani z RSItems, a z tabelą _menu. W tej tabeli jest lista wszystkich pozycji menu wraz z ustawionymi do nich uprawnieniami. Po usunięciu danej pozycji poprzez menedżer menu nie jest ona usuwana z tabeli menu w bazie danych. W ten sposób robi się z tej tabeli śmietnik. W moim przypadku było tak, iż znalazł się w tej tabeli więcej niż jeden odnośnik do galerii, a ten (niby) usunięty miał wcześniej ustawiony dostęp tylko dla użytkownika specjalnego. W ten sposób powstał ów galimatias z uprawnieniami. Po usunięciu niepotrzebnych rekordów z tabeli menu problemy z uprawnieniami zniknęły.