PDA

Zobacz pełną wersję : problemy z instalacją



qiqqq
23-04-2007, 13:20
Witam,
Tydzień temu zainsalowałem joomlę 1.0.11 pl jednak okazało się, że total comander pogubił niektóre pliki i nie mogę dodawać nowych artykułów/sekcji itd.. Usunąłem więc wszystkie pliki z serwera wrzuciłem jeszcze raz tą samą wersję joomli (tym razem za pomocą CuteFTP 8.0). Właśnie jestem przy pierwszym kroku instalacji i nie mogę zrozumieć dlaczego wszystko jest zupełnie inne niż wcześniej:

1. configuration.php - zapisywanie możliwe, chciaż chmod uawiony jest na 644., a plik configuration.php naprawdę nazywa się configuration.php-dist

2. kagalog \tmp - zapisywanie możliwe, chociaż nie utworzyłem jeszcze tego katalogu

3. Gdy pierwszys raz instalowałem joomlę, takie ustawienia jak "register_globals", czy "Output Buffering" ustawiałem w pliku .htaccess poprzez wpisanie:

php_flag register_globals off
php_flag output_buffering off

i wszystko było ok, teraz po próbie wpisania tej komendy do pliku .htaccess wyskakuje błąd: "Internal Server Error"

O co z tym wszystkim chodzi i dlaczego wszystko wygląda inaczej niż przy pierwszej instalacji?

zwiastun
23-04-2007, 17:55
1. Pliku konfiguracyjnego nie ma w ogóle. Jest zakladany poczas instalacji. configuration.php-dist to plik przykładowy, z objaśnieniami.
2. Pozostałe elementy - możliwe, że dokonane zostały zmiany ustawień na serwerze lub że powodem wcześniejszych problemow instalacyjnych byly nieprzesłane pliki.
W czym jednak problem?