PDA

Zobacz pełną wersję : czy ktoś tłumaczy fireboard ?



piglet
23-04-2007, 21:42
Czy ktoś aktulanie tłumaczy fireboard 1.0.0 na polski?
Nie chcę niepotrzebnie powtórzyć cudzej pracy. Pozdrawiam,
m

Jac
23-04-2007, 23:25
Na tej stronie Fireboard jest w dużej części po polsku: http://www.southerner.pl/component/option,com_fireboard/Itemid,107/
Wysłałem maila z pytaniem, czy sami tłumaczyli langa.

piglet
24-04-2007, 09:18
fireboard ma plik językowy z joomlaboard 1.1.4 z dodanymi wpisami
W takim wypadku można spokojnie użyć na początek pliku z joomlaboard i bedzie brakowało głównie statystyk i pewnych elementów z panelu administracyjnego. na wszelki wypadek można przekleić początek pliku z english.php

Jac
24-04-2007, 14:50
Panowie z serwisu Southerner.pl podesłali mi swoje tłumaczenie langa do Fireboard, za co Im bardzo dziękuję!
Jak ktoś ma czas i chęć doszlifować to tłumaczenie, plik w załączeniu.

marco
24-04-2007, 15:40
W załączniku moje tłumaczenie. Pewnie nie pozbawione błędów ale myślę że może stanowić solidną podstawę. Ja już mam na razie dość ...

Dobrze byłoby gdyby ktoś przerobił grafiki przycisków ....

471

wjkpl
25-04-2007, 12:08
Dzięki marco, tłumaczenie całkiem przyzwoite :) :P

Pilik z angielskim jest od simplepforum, szkoda sobie nim zawracać głowę.

idek
29-04-2007, 23:39
hej chłopaki. czy ktoś może mi powiedziec jak dograć ten język? nie moge podmienić pliku z angielskim, bo nawet nie moge wrzucic tam tego pliku z polskim, nie da sie na ftp'a wrzucić (nie wiem, czy jakieś są blokady...) właściwie laikiem jestem z joomlem

i druga sprawa, żeby juz nie śmiecic na forum, to jak zrobić by forum otwierane bylo na całe okno, a nie jedynie w oknie contentu?

będę wdzięczny za pomoc... odnośnie drugiego pyt. to jeszcze przejrze forum.. ale z pierwszym chyba nie dam sam rady

marco
30-04-2007, 08:35
plik polish.php wgrywasz do katalogu administrator/components/com_fireboard/language/
Jeśli nie udaje Ci się wgrać, to najprawdopodobniej nie masz uprawnień do wgrywania ogólnie przez ftp albo tylko do tego katalogu. W związku z czym musisz zmienić uprawnienia.
Na niektórych serwerach zdarza się że instalowane przez www komponenty mają dość specyficzne uprawnienia "użytkownika www" W tym przypadku najlepiej użyć joomlaXplorer

idek
30-04-2007, 10:40
no no dokłąndie do tego folderu nie moge nic dograc, ani nawet zminic nazw, totalnie nic, ale oczywiście pozostałe foldery na serwerze edytuję na luzaka:) wiec ok, zobaczę tego joomlaXplorera - dziekuję za pomoc:)

piglet
30-04-2007, 23:08
Dobrze byłoby gdyby ktoś przerobił grafiki przycisków ....

471

Załączam plik z przerobionymi grafikami przycisków z templatki default. W katalogu rootjoomli/components/com_fireboard/template/default/images skopiowałem katalog english na polish. W katalogu polish podmieniłem katalog icon z załączonego pliku.

reply topic zdecydowałem się zrobić jako odpowiedz. odwołanie subskrypcji i ulubionych jest przez przekreślenie. pozdrawiam,

marco
01-05-2007, 08:44
dzięki :)

josh
01-05-2007, 11:48
Fireboard Forum 1.0.0 PL tutaj do pobrania http://www.joomlapl.com/content/view/290/27/

idek
02-05-2007, 01:00
widzę, że jednak nie poradzę sobie z tym sam.. przekopałem cały Panel Admina i szukalem jak tylko mogę, ale nic z tego..

Czy ktoś może mi powiedziec jak zrobic, aby forum otwierało sie w całym oknie (mam na myśli, by wyglądało jak normalne forum) a nie jak jest domyslnie, czyli w środku serwisu...(oknie contentu)

sogo
02-05-2007, 21:58
spróbuj wyłączyć wszystkie moduły na tej stronie.
pzdr.

artekk
15-05-2007, 11:50
witam, gdzie ustawić kodowanie w fireboard żeby nie było krzaków? Mam fireboard w werscji angielskiej, wgrałem lang polish.php i forum wyswietla polskie czcionki, ale tamaty, tresc uzytkowników i nazwy categorii zostają z krzaczkami. u mnie kodowanie jest ISO w joomli

Aha kodowanie w bazie mam wszędzie latin2_general_ci a w tabelach mysql dla fireboard mam latin1_swedish_ci
________________________
Dobra po temacie poradziłem sobie, zmieniłem w phpmyadminie porównywanie na latin2_general_ci i po kłopocie.
p.s. Najlepsza pomoc to własne drążenie sprawy ;P

sogo
15-05-2007, 14:08
skąd masz ten lang? Jak masz krzaki to jak zrozumieć, że forum wyświetla polskie znaki?
p.s. sorki, nie doczytałem do końca.
pzdr.

piglet
24-05-2007, 18:58
czy ktoś już ma tłumaczenie do fireboard 1.0.1?

sogo
24-05-2007, 19:41
http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,202/
pozdr.

piglet
29-05-2007, 09:47
Dzieki za link.
Zauważyłem, że w tej paczce nie ma polskich ikon. Załączam plik z polskimi ikonami do wersji Fireboard 1.0.1.

dlugasx
10-08-2007, 16:35
dobra robota ... moze by ktos tak wrzucil te pliki chlopakom, ktorzy robia Fireboard`a ? :confused:


pozdro

Dlugasx

sogo
07-09-2007, 11:51
Spolszczam Fireboard 1.03 Stable. W związku z dużymi zmianami w stosunku do poprzednich wersji ( oraz mojego zdrówka) potrwa to ok. jednego tygodnia.
pozdr.

mariov
08-09-2007, 22:50
oo to czekamy, bo wlasnie chcialem, sie za to brac

p0ldek
14-09-2007, 16:38
Mam pytanie jak się ma tłumaczenie Fireboard 1.03 Stable nie ukrywam że mi potrzebne ale nie chce poganiać i wyjść na nieczułego chama ? Jeżeli jest potrzebna jakaś pomoc z chęcią pomogę mam na koncie parę własny tłumaczeń, a nie chce robić jak już ktoś robi. Pozdro

sogo
14-09-2007, 20:51
jest już gotowe, czeka na publikację na joomlapl.com.
pozdr.

bejo
16-09-2007, 02:53
jest już gotowe, czeka na publikację na joomlapl.com.
pozdr.a moze jednak zapodalbys rowniez tutaj to tlumaczenie, bo cos na joomlapl.com go nie widac jeszcze :(

Dylek
16-09-2007, 10:03
widac, widac :)

Konuss
24-09-2007, 14:54
Najgorsze jest to że tłumaczenie te nie pasuja do najnowszej wersji :(

sogo
24-09-2007, 17:06
najnowsza wersja jest na joomlapl.com , lecz będzie jeszcze zmieniony lang pod kątem dopasowania nazewnictwa do przyjętych norm dla joomla 1.5, oraz dla joomla 1.013. Nowe tłumaczenie opracowane w ścisłej współpracy z szefem Zwiastunem. W załączniku jest lang w iso i utf, wgraj przez ftp ten który potrzebujesz .
pozdr.

Kroob
08-10-2007, 12:04
Chyba to jakiś drobiazg, jednak nie potrafię znaleźć rozwiązania:
http://paszczur.com/tmp/ago.jpg
zmieniałem pakiet tłumaczenia, bez powodzenia.
Czy ktoś wie jak sobie z tym "dowcipem" poradzić?

dlugasx
08-10-2007, 12:12
Chyba to jakiś drobiazg, jednak nie potrafię znaleźć rozwiązania:
http://paszczur.com/tmp/ago.jpg
zmieniałem pakiet tłumaczenia, bez powodzenia.
Czy ktoś wie jak sobie z tym "dowcipem" poradzić?


odmienia polskie slowo po angielsku :D hour ----> hours godzina-----> godzinas :p


hmmm.. nie powiem... minutas brzmi smiesznie :D

trzeba pogrzebac...

sogo
08-10-2007, 12:26
to jest feler skryptu, nie zostały z pliku wyciągnięte zmienne do pliku językowego, tak więc w angielskiej wersji jest ok , szukaj w pliku message.php ok linni 166 słowo "age" i zmień np. na "temu", plik ten jest w katalogu components\com_fireboard\template\default . Szukałem "s" angielskiej końcówk lecz nie znalazłem jakoś.
pozdr.
p.s. Plik językowy dokładałeś do oryginalnej paczki forum?, bo o ile pamiętam to w paczce na joomla.pl.com to zrobiłem. Mam nadzieję, że w następnym wydaniu tego forum bedzie to poprawione, ono dopiero się rozwija.
p.s. to "s" prawdopodobnie można pokombinować w pliku fb_timeformat.class.php który jest w katalogu components\com_fireboard\sources około linni 115. Sorki nie mogę teraz sam to dokładnie sprawdzić ale proszę o informację na temat wkładu w wiekopomne dzieło joomla! .
pzdr.

pink25
19-11-2007, 11:43
Mam zainstalowane Fireboard_Forum_1.0.3_PL_pack i mam tez ten problem z godzinas, minutas ago :). Jak to zmienic na poprawne wyswietlanie nie grzebiac specjalnie mocno po plikach. Może jakiś patch czy podmiana pliku ?
Pozdrawiam
pink

sogo
19-11-2007, 13:04
W pliku tekstowym w paczce masz ścieżki do podmiany plików, daj znać o efektach.
pozdr.

pink25
19-11-2007, 21:29
Pliki podmieniłem, lecz nie do końca dobrze jest nadal. Jest po polsku lecz nadal dorzuca "s"
przykład: "4 dn.s, 6 godz.s temu "

Straciłem tez polskie czcionki, ale pewnie pliki, które załaczyłeś nie były w utf 8 ?.

Za pomoc wielkie dzięki. Czekam dalej ;)

sogo
19-11-2007, 23:19
sorki, dodawałem z pamięci. Masz w załączniku plik do podmiany. Plik językowy był iso.
pozdr.

pink25
20-11-2007, 15:29
pliki przerobiłem na utf8 + dogralem ten jeden co dodałeś i ... :)
"4 dn., 23 godz. temu "

Znaczy się wyglada dobrze i ladnie ;) !.
Wielkie dzieki ci za pomoc :)

Pozdrawaim
pink