PDA

Zobacz pełną wersję : Brak wsparcia dla mysql



q3d
18-02-2006, 15:20
Witam,
na localhost - system debian, apt-get zainstalwoałem mysql 4.x oraz php4.x. Serwer to oczywiście apache w wersji 1.x
po przystapieniu do konfiguracji w Kreatorze konfiguracji mam na czerwono
Wsparcie mysql Brak.

O czym zapomniałem, co mam doinstalować, ewentualnie co jest nie tak z konfiguracją tych składników?

livio
18-02-2006, 15:49
A MySQL jest zarejestrowane w Apache'u i/lub PHP?

q3d
18-02-2006, 20:59
Najprawdopodobniej to włąsnie to... w wyniku działania funkcji phpinfo () nie ma tabeli MySQL - MySQL Support.

Jak zapewnic to wpsarcie?

livio
18-02-2006, 21:07
Wybacz, ale ja w życiu sam sobie serwera nie stawiałem.
Popytaj na forach Apache'a, MySQLa, poszukaj...
OFF: Typowa odpowiedź :D

zwiastun
18-02-2006, 23:36
Widocznie dlatego, żeś Livio żadnego kursu nie skończył, bo jesteś WIELKI informatyk!
Mógłbyś chłopięciu przynajmniej jaki link podać, ot choćby: Instalacja (pod Win32) (http://php.webhelp.pl/kursy/mysql/pliki/1.php?roz=php#wstep)
czy trochę bardziej skomplikowany, ale za to napisany kompetentnie: Polska wersja manuala MySql - podręcznik MySQL . Wersja robocza (http://www.webdeveloper.pl/manual_mysql/show.php?str=manual_toc_pl.html).
Przecież wiesz, jak to bardzo trudno pomyśleć i wpisać w goglach pięć literek MySQL. I ewentualnie zaznaczyć: Szukaj tylko na stronach polskich.

livio
19-02-2006, 12:54
Ale to nie ja mam problem...
Poza tym - jeśli ktoś myśli, a ma problem sam poszukałby tego, czego chce.
Nie zwalaj na mnie, że mu linka nie podałem, ale przecież jest chyba na tyle kompetentny, by sam poszukać?

zwiastun
19-02-2006, 14:30
Livio... Ty naprawdę tak serio?

livio
19-02-2006, 14:42
Co naprawdę?

zwiastun
19-02-2006, 17:43
Czy nie odczytałes ironii? Oczywiście, nie chodzi o tę drobną, acz życzliwą złośliwość wobec Ciebie!

livio
19-02-2006, 18:34
Eh...
Jakiż ty jesteś ostatnio NIEpobłażliwy...
Spokojnie, najwyżej nerwy Cię zjedzą :).

q3d
21-02-2006, 13:50
@zwiastun

Widocznie dlatego, żeś Livio żadnego kursu nie skończył, bo jesteś WIELKI informatyk!
Mógłbyś chłopięciu przynajmniej jaki link podać, ot choćby: Instalacja (pod Win32) (http://php.webhelp.pl/kursy/mysql/pliki/1.php?roz=php#wstep)
czy trochę bardziej skomplikowany, ale za to napisany kompetentnie: Polska wersja manuala MySql - podręcznik MySQL . Wersja robocza (http://www.webdeveloper.pl/manual_mysql/show.php?str=manual_toc_pl.html).
Przecież wiesz, jak to bardzo trudno pomyśleć i wpisać w goglach pięć literek MySQL. I ewentualnie zaznaczyć: Szukaj tylko na stronach polskich.

1. Nie podoba mi się Panie wielki informatyku nazywanie mnie chłopięciem. Możesz, ale mi może się nie podobać.

2. Bardzo trudno to jest wpaść na to że po wpisaniu MySQL otrzymuje się 109 000 000 wyników.

3. Opisywałem bardzo konkretny problem licząc a to że ktoś mi pomoże. Tak się stało dlatego...

Dziękuje.

livio
21-02-2006, 16:11
Ad 2.: Nikt nie kazał Ci pisania samego MySQL...

zwiastun
21-02-2006, 16:40
@zwiastun


1. Nie podoba mi się Panie wielki informatyku nazywanie mnie chłopięciem. Możesz, ale mi może się nie podobać.

2. Bardzo trudno to jest wpaść na to że po wpisaniu MySQL otrzymuje się 109 000 000 wyników.

3. Opisywałem bardzo konkretny problem licząc a to że ktoś mi pomoże. Tak się stało dlatego...

Dziękuje. Ozywiście, że nie musi Ci się podobać, choć nie bardzo wiem, dlaczego. Zwykły polski wyraz, bez żadnych podtekstów. Chyba że jesteś facet starszy ode mnie i czujesz się dziadkiem starym, a nie chłopcem jeszcze. Ale to Twój problem.

2. A ktoś Ci każe przeglądać 109 000 000 wyników. Podstawy pojawiają się zwykle w pierwszych linkach.

3. A problem opisałeś aż tak bardzo dokładnie, że Duch Święty pewno raczy wiedzieć.
Pomijam już, że nie na tym forum, bo to forum użytkowników Joomli a nie administratorów sieci. Między przyjaciółmi wprawdzie i takie pytania zadawać można, toteż dostałeś rzeczowe wskazówki do właściwych źródeł.
A teraz powinieneś oberwać za - mimo wszystko - tupet.
Ale niech Ci będzie.
PS. A informatykiem to ja jestem jakim jestem. Na pewno nie wielkim.