PDA

Zobacz pełną wersję : Zmienna grafika ...



P__G
18-02-2006, 15:32
Witam,
Zastanawiam sie wlasnie czy jest mozliwa taka sytuacja ze dla roznych podstron bedzie wyswietlana inna grafika glowna- czyli np.: mamy serwis o zwierzakach i wybierajac w menu kotki w grafice glownej mam kotki, pieski to pieski itd. Nie chodzi mi o zmiane calej szty ale o podmiane tego glownego najwiekszego pliku graficznego.

Piotr

Jac
18-02-2006, 15:55
Witam,
Zastanawiam sie wlasnie czy jest mozliwa taka sytuacja ze dla roznych podstron bedzie wyswietlana inna grafika glowna- czyli np.: mamy serwis o zwierzakach i wybierajac w menu kotki w grafice glownej mam kotki, pieski to pieski itd. Nie chodzi mi o zmiane calej szty ale o podmiane tego glownego najwiekszego pliku graficznego.

Piotr

Da się to zrobić.
Ja robię to w ten sposób, że w pliku templatki w miejscu, gdzie ma znajdować się taka zmienna grafika, umieszczam nową pozycję, np.: <?php mosLoadModules ( 'user5' ); ?>
Potem tworzę nowy moduł, wstawiam do niego grafikę (oczywiście dopasowaną wielkością do templatki i miejsca, w którym ma się znajdować grafika). Następnie w parametrach zaznaczam stronę, na której ta grafika ma być.
Analogicznie z następnymi.
Mam nadzieję, że opisałem to dość jasno ;)

mawir
18-02-2006, 16:09
Mozna też zrobić kilka róznych templatek i do każedej strony przypisać inną.
Jezt to mozliwe w panelu administracyjnym, tam gdzie ustawia sie grafike (templatkę) dla strony.

P__G
18-02-2006, 16:38
Dzieki !
Zrozumialem :o)
Zanim pojde testowac prosze jeszcze o pomocw jednej sprawie: jak zrobic taki manewr zeby po kliknieciu na jakas miniaturke zdjecia wstawiona w tresci artykulu pojawialo sie nowe okno z duzym formatem tejze fotki ?

Piotr

Jac
18-02-2006, 16:50
Dzieki !
Zrozumialem :o)
Zanim pojde testowac prosze jeszcze o pomocw jednej sprawie: jak zrobic taki manewr zeby po kliknieciu na jakas miniaturke zdjecia wstawiona w tresci artykulu pojawialo sie nowe okno z duzym formatem tejze fotki ?

Piotr

Zainstalować mambowego bota o nazwie mosthumb.
Poszukaj w google.
Osobiście nie sprawdzałem pod Joomlą, ale powinien działać.

melonez
20-02-2006, 11:26
Da się to zrobić.
Ja robię to w ten sposób, że w pliku templatki w miejscu, gdzie ma znajdować się taka zmienna grafika, umieszczam nową pozycję, np.: <?php mosLoadModules ( 'user5' ); ?>
Potem tworzę nowy moduł, wstawiam do niego grafikę (oczywiście dopasowaną wielkością do templatki i miejsca, w którym ma się znajdować grafika). Następnie w parametrach zaznaczam stronę, na której ta grafika ma być
Witam!
Miałem podobne pytanie i zrobiłem to właśnie tak jak radzisz. Pojawił się jednak drobny, mały problemik: otóż używam na mojej stronie formularzy (komponent perForms) i tam gdzie wyświetla się strona z formularzem nie żadnego modułu/grafiki. Tzn na podstronie z formularzem nie mogę przypisać modułu. Nie pomaga też przypisanie jednego z wyżej opisanych modułów dla menuitem: Unassigned.

Tu można to zobaczyć: http://www.proximus.com.pl/joomlatest/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=4&id=16&Itemid=35

(po kliknięciu na link Zamów drukowaną wersję otwiera się właśnie formularz z brakiem grafiki)

Help!

Jac
21-02-2006, 18:56
Witam!
Miałem podobne pytanie i zrobiłem to właśnie tak jak radzisz. Pojawił się jednak drobny, mały problemik: otóż używam na mojej stronie formularzy (komponent perForms) i tam gdzie wyświetla się strona z formularzem nie żadnego modułu/grafiki. Tzn na podstronie z formularzem nie mogę przypisać modułu. Nie pomaga też przypisanie jednego z wyżej opisanych modułów dla menuitem: Unassigned.

Tu można to zobaczyć: http://www.proximus.com.pl/joomlatest/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=4&id=16&Itemid=35

(po kliknięciu na link Zamów drukowaną wersję otwiera się właśnie formularz z brakiem grafiki)

Help!

Niestety też nie wiem, jak rozwiązać taki problem.
Próbowałem różnych sztuczek, ale okazuje się, że jak dany artykuł nie jest przypisany do menu, to nie można mu przydzielić indywidualnego modułu.
Mi przynajmniej nie udało się tego zrobić :mad:

Ładny, przyjemny layout tej stronki, którą robisz ;)
Mam pytanie, jakiego komponentu używasz do menu?
I gdzie znajdę komponent perForms, bo google nic konkretnego mi nie znajduje,
a chętnie zapoznam się z jego możliwościami.

melonez
21-02-2006, 21:34
Szkoda, że nie ma na to rozwiązania. Ja przetestuję jeszcze moduł Header Image (przed chwilą go znalazłem) http://developer.joomla.org/sf/projects/mod_header_image

Jeśli chodzi o menu to użyłem Ja_transmenu 2.0 PL
a perForms możesz znaleźć tu: http://developer.joomla.org/sf/sfmain/do/listProjects

pozdrawia Radek