PDA

Zobacz pełną wersję : Pomost Joomla<->Przemo v. 1.0



stone
26-04-2007, 23:50
Plus minus rok minął od ukazania się pierwszej, niemrawej wersji pomostu. Miło mi poinformować, iż przez ten rok pomost się nieustannie rozwijał, aż w końcu mogę udostępnić wersją stabilną (przynajmniej mam taką nadzieję). W obecnej wersji nie ma już ograniczenia co do prefixu Joomli i forum jak i nazwy katalogu w którym jest forum. W tej kwestii jest dowolność. Jedynym ograniczeniem jest to iż forum i Joomla muszą być na jednej bazie danych.
Aktualizacja z poprzednich wersji :
1.Odinstalować komponent
2.Napisać oryginalne pliki Joomli i forum Przemo
3.Zainstalować nowy komponent z paczki
4.Wchodzimy w konfigurację i sprawdzamy wszystkie ustawienia i poprawiamy te które nie pasują, tak aby wszystko było na zielono.

Więcej informacji i link do pobrania www.stone.webd.pl/przemo

bartus2003
09-05-2007, 11:07
2.Napisać oryginalne pliki Joomli i forum Przemo
A nie przypadkiem...
2.Nadpisać oryginalne pliki Joomli i forum Przemo ??

mino
09-06-2007, 11:59
W pliku readme jest napisane:
"2.Instalujemy forum phpbb by Przemo 1.12.5
Ważne!: Dane administratora muszą być takie jak w Joomli, tj nick: admin oraz takie samo hasło i e-mail"

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na admin w phpbb2 ? Jak próbuje w panelu to nie idzie.

bartus2003
09-06-2007, 12:11
W pliku readme jest napisane:
"2.Instalujemy forum phpbb by Przemo 1.12.5
Ważne!: Dane administratora muszą być takie jak w Joomli, tj nick: admin oraz takie samo hasło i e-mail"

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na admin w phpbb2 ? Jak próbuje w panelu to nie idzie.
Ja sobie w bazie danych zmieniłem admin, na mojego odpowiednika z PhpBB by przemo i jest gitara

mino
09-06-2007, 17:29
A mógłbyś mi napisać gdzie szukać tego rekordu w bazie ?

PS: Próbowałem zmienić rekord w
jos_users --> name ,ale po zmianie nazwy użytkownika wyskakuje
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /usr/local/cpanel/base/3rdparty/phpMyAdmin/tbl_replace.php on line 155

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/local/cpanel/base/3rdparty/phpMyAdmin/tbl_replace.php:155) in /usr/local/cpanel/base/3rdparty/phpMyAdmin/libraries/common.lib.php on line 1154

bartus2003
09-06-2007, 18:06
no wlasnie raczej w jos users... tylko w jednym miejscu jest login admin.
Klikasz edycję tej tabelki i zamiast admin wspisujesz swój login.

A ten błąd to jakiś z serwerem raczej, a gdzie masz hosting??

mino
09-06-2007, 19:11
OK. Poradziłem sobie. Napiszę jak gdyby ktoś miał w przyszłości podobny problem. Utworzyłem w panelu administracyjnym joomla nowego użytkownikao nicku takim jak w phpbb2 i nadałem mu prawa super administratora. Następnie w opisywanej wcześniej tabeli bazy danych usunąłem użytkownika admin.

bartus2003
21-06-2007, 20:06
Za pierwszym razem jak wgram ten pomost (1.0) to ok, ale podczas zmieniania ścieżki do forum pojawia się biała strona.... i tak instalowałem kilka razy i za każdym razem biała strona... co moze byc nie tak??

lukasznnn
19-10-2007, 21:47
Próbowałem 20 razy i nie wiem czemu, ale ten pomost w odróżnieniu do RC5 mi nie działa. Przy zalogowaniu przenosi z serwisu od razu na forum, podobnie przy wylogowywaniu.

Dziwne jest dla mnie to, że jak sie loguje to wskakuje taka ścieżka:
http://www.rekinybiznesu.info/forum//index.php

Coś tu nie gra bo są dwa ukośniki: //

Niby wszystko jest ok: wersje zgodne, ścieżki prawidłowe, wszystko bez problemu załatane.

Macie jakiś pomysł co jest nie tak?

bartus2003
19-10-2007, 23:47
to sprawdz w bazie danych i w razie czego popraw z http://www.rekinybiznesu.info/forum//index.php
na http://www.rekinybiznesu.info/forum/index.php (http://www.rekinybiznesu.info/forum//index.php)

lukasznnn
22-10-2007, 15:07
Witam,
zmiana, o której mówisz nie zmieni faktu, że loguje i wylogowuje mnie na forum. Do serwisu natomiast nijak zalogowac się nie da.
To musi być coś głębszego, póki co wróciłem do wersji RC5. Tutaj z kolei wszystko działa, ale użytkownicy pokazują sie w kolumnie: dane nie są zgodne. A na pewno są bo czy ich zsynchronizuje czy też nie i tak działa.
Spróbuje porównać kody RC5 i 1.0, ale z moją wiedzą raczej przyczyny nie znajde... Jeśli ktoś ma jakieś pomysły proszę o pomoc.