PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zainstalowaniem galerii zoom



Agata
26-04-2007, 23:58
Witam!
Mam problem z zainstalowaniem zoom gallery.
Wszystkie pomniejsze komponenty dają się zainstalować po uprzednim przerzuceniu ich na serwer do directory (nie marzę nawet o instalowaniu ich z zipa).
Jednak gdy próbuję zainstalować zoom gallery dostaję:
Failed to create directory "/.../components/com_zoom/docs"
Mam ustawione uprawnienia na 777, a jednak...
Pliki są w porządku bo nie było problemu zainstalować ich w joomli na wirtualnym serwerze...(joomla soutions).
Jeśli ktoś mógłby pomóc to bardzo proszę...
:confused: Już tracę pomysły....

zwiastun
27-04-2007, 09:23
Spróbuj stworzyć ten katalog wcześniej, o ile pamiętam, instalator sprawdza, czy katalog istnieje, jeśli będzie istniał, nie będzie problemu z dalszym przebiegiem instalacji - nadaj prawa 777

Agata
27-04-2007, 12:46
Dzięki :)
Próbowałam juz tego wcześniej - sprawa ma sie nastepująco:
Jeśli instalator stworzy katalog "com_zoom" (pusty, bo więcej nie zdąży) wówczas przy próbie zmiany jego uprawnień mam fatal error :(
Jeśli natomiast stworzę sama katalog i ustawię mu prawa dostępu na 777 dostaję:
Another component is already using directory: "/.../components/com_zoom/
(postawiłam świerza kopię joomli i jest to pierwszy komponent jaki instaluję).
:confused:

svavek
07-09-2007, 21:22
Agata czy rozwiązałaś swój problem? bo mam to samo a próbuję jakoś ominąć Safe Mode: ON na wykupionym serwerze i myślałem,że w ten sposób przez Install from directory:

Agata
10-09-2007, 15:12
Cześć Svavek
Safe mode może Ci zmienić jedynie administrator serwera, napisz do Niego a na pewno szybko załatwi sprawę.
Później już jest łatwiej zainstalować galerię.
Jednak to nie będzie koniec problemów (niestety). Zoom będzie nadawał własne nazwy do zakładanych na serwerze katalogów (w bazie danych) co później nieco utrudnia pracę.
Może także wystąpić problem z wyświetlaniem czcionek - wówczas jedyna rada to manualnie poprawiać wszystko w bazie danych.

Życzę anielskiej cierpliwości :)

Pozdrawiam serdecznie

svavek
10-09-2007, 20:38
Dziękuję za odpowiedz,co do Safe mode to już w innym wątku napisałem,że administrator mi tego nie zmieni gdyż jest to ustawienie dla wszystkich i nie może tylko mi wyłączyć.
Chyba jednak doinstaluję Coppermine Photo Gallery i bedzie podlinkowana w menu.
Pozdrawiam.