PDA

Zobacz pełną wersję : fatal error



alex51
27-04-2007, 10:48
Witam.
Po wejściu na stronę zauważyłem, że nie wyświetla się jak wcześniej i jest taki komunikat w module wyświetlającym ostatnio dodawane pliki:
Fatal error: Cannot instantiate non-existent class: dmconfig in /home/alex51/public_html/administrator/components/com_docman/classes/DOCMAN_config.class.php on line 88

To samo jest widoczne w panelu administracyjnym, przy próbach wejścia do komponentu docman.

Korzystając z php myadmin przywróciłem ostatnią kopię całej bazy ale nie rozwiązało to problemu.
Czy ktoś może mi pomóc?

Powyższe napisałem rano, potem okazało się, że nie można się skontaktować z dostawcą hostingu, jak też przez jakiś czas nie działało połączenie przez ftp, więc być może to jakaś awaria po stronie serwera?

alex51
27-04-2007, 16:41
A więc znalazłem rozwiązanie. W komponencie docmana był "pusty" plik docman config.php (miał 0 b). Ponieważ miałem wszystkie pliki zarchiwizowane na dysku komputera, nadpisałem ten plik i wszystko wróciło do normy. Pozostaje jednak pytania dlaczego wspomniany plik stracił swoją "zawartość"? Jak to się stało, kto mógł to zrobić i jak zabezpieczyć się na przyszłość?

zwiastun
27-04-2007, 17:21
Spróbuj zapisać konfigurację docmana z PA. Możliwe, że tu jest coś nie tak.

alex51
27-04-2007, 18:17
Już to zrobiłem, wszystko mam zarchiwizowane. Tylko nadal nurtuje mnie pytanie, jak to się stało, samo chyba się nie zepsuło?

zwiastun
27-04-2007, 21:41
Mogło, jak archiwizowałeś, mógł się nie zapisać plik

alex51
28-04-2007, 06:35
Może wyraziłem się niezbyt poprawnie, moja archiwizacja polegała na tym, że po zainstalowaniu Joomla i uruchomieniu wszystkich dodatków (komponenty, moduły i boty) przegrałam całą zawartość z serwera na dysk twardy komputera. Dodatkowo mam na komputerze zainstalowane "środowisko" dla funkcjonowania joomla na localhost, dla ćwiczenia. Używam do tego XAMPP-a. Dodatkowo regularnie (codziennie) dokonuję eksportu bazy za pomocą phpMyAmdin z poziomu cpanel. Dodatkowo też używam komponentu eback_up, którym również robię kopie bezpieczeństwa.