PDA

Zobacz pełną wersję : Błędy w v1.07 PL



kef
18-02-2006, 17:56
W pliku 'administrator/popups/contentwindow.php' jest:
<base href="<?php echo($mosConfig_live_site); ?>" /> powinno być:
<base href="<?php echo($mosConfig_live_site); ?>/" /> przez co nie działa podgląd pisanego artykułu.
W 'language/polish.php' jest podwójna deklaracja '_E_CAPTION' (to właściwie Notice, ale niepoprawiony od wersji 1.0)
po włączeniu angielskiej wersji panelu sterowania na głównej stronie ginie menu (http://img235.imageshack.us/img235/3568/joomla107pladminen11rf.jpg) (na innych jest widoczne)
(http://img235.imageshack.us/img235/3568/joomla107pladminen11rf.jpg)
Po kliknięciu na textarea w edytorze artykułów nie pojawia się kursor. Jeśli teraz pierwszą rzeczą jaką zrobimy bedzie kliknięcie na 'insert image' pojawi się znacznik '{mosimage}', którego nie można usunąć. Ogólnie brak kursora jest uciążliwy. Tego błędu nie ma w angielskiej wersji joomli.Pierwsze 2 łatwo naprawić, jeśli znajdę rozwiązanie na pozostałe umieszczę je w tym wątku. Wszystkie błędy pojawiają się na nowo instalowanej wersji 1.07 PL z www.joomla.pl (http://www.joomla.pl) (testowane z php5 i php4 ). Jeśli było przepraszam, nie znalazłem, jeśli ktoś potrafi pomóc będę wdzięczny.

zwiastun
18-02-2006, 20:41
Dzięki

stone
18-02-2006, 21:36
Witam, dzieki za poprawki, natomiast u mnie nie moge wygenerwac błędu 3 i 4 a testuje zarowno lokalnie na php4 (easyPHP) jak online też, 4-rka
Czy sprawdzałeś gdzieś jeszcze to?

zwiastun
18-02-2006, 23:56
Odnośnie błędu nr 1: dopiero teraz sprawdziłem. A dlaczego wstawiasz tego slasha przed cudzysłów?
Teraz to kod rzeczywiście jest błędny!
Ma być, jak było:

<base href="<?php echo($mosConfig_live_site); ?>" />

I podgląd działa!

Ad. "błąd 3". Sprawdzone jeszcze na php5, sprawdzone na php4.1.2. Nie ma takiego numeru.

Ad. "błąd 4". Sprawdzone jeszcze na php5, sprawdzone na php4.1.2. Również nie ma takiego numeru.

Czy ktoś się z tym spotkał może jeszcze. Jeśli tak, proszę o dokładne info o systemie.

kef
19-02-2006, 02:38
Ad1. To chyba zależy od domyślnej wartości zmiennej '$mosConfig_live_site'. U mnie zawsze po instalacji nie ma slasha na jej końcu. Wstawiłem go podglądając żródło tego samego pliku w wersji angielskiej.

Ad3.
MySQL: 4.1.13-nt / 5.0.18-nt
PHP: 4.4.2 / 5.0.4 / 5.1.2
Serwer: Apache/2.0.54 (Win32)
jest błąd

MySQL: 4.1.10-standard
PHP: 4.4.2
Serwer: Apache na az.pl (brak szczegółowych danych)
brak błędu

Ad4
Błąd pojawia się na obu konfiguracjach.

Pozostaje mi sprawdzić inne wersje Apacha, moge wiedzieć, na jakich Wy pracujecie?

nexus246
19-02-2006, 11:20
Ad1. To chyba zależy od domyślnej wartości zmiennej '$mosConfig_live_site'. U mnie zawsze po instalacji nie ma slasha na jej końcu. Wstawiłem go podglądając żródło tego samego pliku w wersji angielskiej.


raczej od interpretacji i sposobu wykorzystania <base>

zwiastun
19-02-2006, 14:53
ad.1 - OKI = wprawdzie na używanych przeze mnie systemach problemu nie ma,, ale slash w wersji oryginalnej jest, to raz, a dwa '$mosConfig_live_site' w configu jest w istocie bez slasha na końcu.

magic
19-02-2006, 23:43
ad.3. - Cóś mi się widzi, że na jednym serwerze masz ustawiony w php.ini wysoki próg wyświetlania błędów PHP, a na drugim niski.
Listwa komend tekstowych wyświetlana jest w Administratorze jako JScript. Wystarczy że pojawi się w tym miejscu jakiś Notice związany np. z brakiem deklaracji zmiennej, czy cokolwiek - cała listwa się nie pojawi (wygenerowany opis błędu wewnątrz instrukcji JScript skutecznie "wysypie" całość).
Sprawdź w podglądzie źródła. Podnieś próg komunikatów o blędach PHP w php.ini albo popraw wskazany w komunikacie błąd ...

kef
20-02-2006, 11:02
Bingo!
W 'language\admin_english.php' jest zdefiniowana zmienna
'$A_MENU_ITEMS_CONTENT' zamiast '$A_MENU_ITEMS_CONTENT_STATIC'.

Pozostaje błąd nr 4.
Tutaj komunikatów drukowanych przez php nie znalazłem. Co ciekawe błąd pojawia się pod FF (v1.5.0.1), pod IE go nie ma. Jednak, jak pisałem, wersja angielska działa poprawnie na obu przeglądarkach. Pewnie mało ma to wspólnego z samym Mambo ale dobrze byłoby to poprawić. Jakiś pomysł gdzie zacząć poszukiwania?

magic
20-02-2006, 12:15
ad.4 Wyczyść sobie cache przeglądarki, a jeśli używasz cache na serwerze - jego też. Dopiero wtedy otwórz edytor.

q3d
05-03-2006, 18:05
Błąd już sygnalizowany jednak wciąż nie poprawiony (dziś pobierałem wersję 1_0_7PL).

W 'language/polish.php' jest podwójna deklaracja '_E_CAPTION'.

Przepraszam jeżeli istnienie informacji o błędzie jest w mniemaniu autorów wersji wystarczającą informacją. Dla mnie jest...:)