PDA

Zobacz pełną wersję : Główne menu i podmenu.



jszewczyk
28-04-2007, 13:39
Czy da się w prosty sposób rozdzielić główne menu od podmenu należącego do poszczególnych kategorii głównego menu tak aby podmenu było wyświetlane w innym niezależnym od głównego menu miejscu. Chodzi o osiągnięcie takiego efektu jak np. na stronie http://www.ibcsgroup.com/solutions.html. Z góry dziękuje z info.

Dylek
28-04-2007, 15:21
Bazujac na przykladzie, jaki podales - gorne menu robisz sobie jako menu glowne, a poszczegolne submenu kazde jako osobne menu ze swoim modulem publikowane np. na pozycji left tylko na wybranej stronie, odpowiadajacej pozycji z menu glownego.

jszewczyk
28-04-2007, 15:26
Dzięki wielkie!

flashmaniak
03-05-2007, 14:26
Bazujac na przykladzie, jaki podales - gorne menu robisz sobie jako menu glowne, a poszczegolne submenu kazde jako osobne menu ze swoim modulem publikowane np. na pozycji left tylko na wybranej stronie, odpowiadajacej pozycji z menu glownego.


Wtedy sie posypia sciezki (pathway)......

q3d
22-05-2007, 12:05
Bazujac na przykladzie, jaki podales - gorne menu robisz sobie jako menu glowne, a poszczegolne submenu kazde jako osobne menu ze swoim modulem publikowane np. na pozycji left tylko na wybranej stronie, odpowiadajacej pozycji z menu glownego.

Konstruuje menu poziome w ten sposób i mam następujący problem. Wybierając pozycje z menu głownego moge przypisać dodatkowy styl dla wybranego menu jednak w momencie wyboru jakiejś pozycji z submenu tracę ten styl (klase active_menu) a zostaje ona przypisana do pozycji z submenu. Istnieje jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?

Próbowałem tez innych rozwiązań tj.:
- dodawania podktaegrii do menu głównego ale wowczas nigdy nie udałomi się wyświetlić submenu pod kategorią główną mimo róznych ustawień w opcjach modułu menu główne.

- dodatkowe moduły do tworzenia menu które umożliwiają rózne cuda ale ajkoś nie udało mi się uzyskać prostego menu poziomego w oparciu o liste wg: schematu

| kategoria glowna1 | KATEGORIA GLOWNA2 | kategoria glowna3 |
-podmenu wybranej kategorii - podmenu wybranej kategorii - podmenu wybranej kategorii |

jurg
06-06-2007, 22:04
Przyłączam się do prośby jszewczyk'a

Czy da się w prosty sposób rozdzielić główne menu od podmenu należącego do poszczególnych kategorii głównego menu tak aby podmenu było wyświetlane w innym niezależnym od głównego menu miejscu.

Fakt mogę to zrobić w sposób, jaki poradził Dylek: stworzyć do góry strony menu główne, a następnie menu pomocnicze np. po lewej stronie portalu, które byłoby alternatywą dla podmenu(submenu) menu głównego(górnego), ale gdy kliknę na pozycje tego menu pomocniczego (po lewej stronie) tracę poprawność ścieżki (pathway) oraz tracę klasę active_menu w menu głównym(górnym). Wszystko by było Oki gdyby nie fakt, że bardzo zależy mi na poprawności ścieżki jak na klasie active_menu dla wszystkich nadrzędnych pozycji.

Stąd bardzo proszę o pomoc bo już z tym nie daje rady.

Czy idzie w jakiś sposób wyświetlić podmenu(submenu) menu głównego w innych pozycjach(miejscach).


Jeśli ktoś spotkał się z tym problemem i wie jak z tym sobie poradzić bardzo proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny (lub jeśli ktoś wie ze w żaden sposób nie da się tego zrobić niech też napisze, a wtedy będę zmuszony szukać innych rozwiązań).

Z góry dziękuję i Pozdrawiam