PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z rotatorem banerów



trytyt
30-04-2007, 03:57
w panelu amina dostepny komponent taki jak rotator banerów dodałem uzytkownika biore sobie nowy baner i tu zaczyna sie problem gdyz chciałbym wstawic baner z programu partnerskiego np ceneo gdzie ta firma jak wiadomo dostarcza gotowy kod i zabrania modyfikacji wklejam "własny kod banera" ale niemoge zapisac bo każe mi wybrac grafike i url a ja chce zeby baner ukazywal sie z tego kodu wiec po co mam wybierac grafike i url skoro to wszytko jest w kodzie, baner ma sie wyswietlac z ich serwera ma to zez snaczenie bo po co mam sobie nabijac transfer skoro moge kozystac z ich serwera tymbardziej ze wedlug regulaminu tak powinno byc ... co z tym zrobic
sprawa druga chciałbym umiescic stałał reklame z programu tradedouble nad stopka strony (bezposrednio lub w stopce) ale lepiej nad lepiej bedzie wygladalo lub jesli sie nieda np pionoa reklame po prawej stronie strony tam gdzie sa sondy kalendarze itp skozystalem z akolegal_20_pl do edytowania stopki ale efektem bylo rozwalenie calej joomli programy partnerskie kozystaja jak wiadomo ze skryptów <script type="text/javascript"> ...
wiadomo ciasteczka i te sprawy
w innych poortalach wystarczyło wkleic ten kod w odpowiednie miejsce pliku htm skórki
a tutaj jestem zielony jak to zrobić ?

trytyt
01-05-2007, 00:24
niepomyslcie ze nabiajam posty ale wolam o pomoc czy nieta tu nikogo kto by mogł udzielic mi odpowiedzi
ja widze ze na tym forum pomagaja tylko admini i mody w 90% a tak nikt dupy nie ruszy tylko aby sobie ja na swoim forum tez tak mam i mysle zeby z tym skonczyc tylko mysle nad rozwiazaniem ...

trytyt
01-05-2007, 23:23
dzieki widze ze sie nie doczekam zaje**ste forum ....

magdaa
02-05-2007, 02:37
niecierpliwy ... umieść kod bannera we własnym module.

trytyt
02-05-2007, 02:52
niecierpliwy ... umieść kod bannera we własnym module.

Wielkie DZIĘKUJE za pomoc na pw i okazale zrozumienie tacy ludzie jak Ty buduja potege wolnego oprogramowania sam od niedawna kozsytam z linuxa mozan powiedziec przywsajam no a teraz joomla :)

a czy niecierpliwy to niewiem 2 dni sie meczylem :(
ale chyba jest ok:D jeszcze wiele przedemną

uniwers1
22-11-2007, 08:37
A może by tak magdaa opisała rozwiązanie tego problemu w poście a nie na PW? Własny moduł? Co to jest?

floyd
22-11-2007, 08:53
W panelu administracyjnym z menu wybierasz Moduły-witryna, następnie klikasz na przycisk Dodaj. I juz masz swój własny moduł. Wystarczy wpisać tytuł i jakieś parametry np: wstawić kod banera w okno 'Własna treść' (trzeba pamiętać o przełaczeniu edytora na 'bez edytora WYSIWYG), ustawić w odpowiednie miejsce (Pozycja: left, right, top itp.), opublikować i własny moduł gotowy.

uniwers1
22-11-2007, 09:45
Thx za odpowiedź. Czyli linki graficzne z tradedouble (jak rozumiem) będą się wyświetlać. A jak zrobic rotację tych linków (bannerów)? Ich kod jest..., zreszta lepiej zobacz na przykład.

<script type="text/javascript">
var uri = 'http://imppl.tradedoubler.com/imp?type(js)g(16972832)a(1364786)' + new String (Math.random()).substring (2, 11);
document.write('<sc'+'ript type="text/javascript" src="'+uri+'" charset="ISO-8859-2"></sc'+'ript>');
</script>